HET LEVENSVERHAAL VAN DE HEER JACOB ROEMER In de twee vorige afleveringen heeft u kunnen lezen hoe Jacob Roemer, een bakkerszoongehuwd met Maartje Bregmangaragehouder werd.Zijn eerste werkplaats was een houten schuurtje vervolg Toen ik nog in het schuurtje werkte was Siem Koning ons eerste knecht je.Hij repareerde een defecte fiets of een lekke band. Toen we de garage hadden kwam hij hele dagen bij me werken en 's avonds les halen in de ambachts school in Alkmaar. Op een avond kwam W.Blokker vragen of we nog een stukje grond wilden kopen. Nodig hadden we het direct niet, maar voor de toekomst leek me het wel juist. We besloten een stuk te nemen van 4 meter breed en 20 meter lang. Met dat stuk grond is een hele tijd niets gedaan, totdat wet houder Thijs Groot van de Blokkerweg in de Schermer met z'n auto kwam voor reparatieWij konden die niet uitvoeren omdat er een vrachtauto in de ga rage stond, die er niet direct uitkon.Ik zei dat ik het me financieel niet kon veroorloven de garage te vergroten. Groot vond dat geen bezwaar"Haal dat geld maar van de bank, ik wil wel borg zijn".En zo gebeurde het.De eer ste auto die ikzelf kocht, was van Arie Verduin van 't Schouw. Toen ik die auto helemaal had nagezien en opgeknaptkreeg ik vergunning om hem als taxi te gebruiken. Veel bruidsparen heb ik naar het raadhuis en naar de kerk ver voerd. De bruid van Willen Swart heb ik gehaald uit Bus en Dam. De vrouw van Pé Veldt uit Heerhugowaard-Noordenz. Na de trouwpartijen kreeg ik dan weer de doopjes. Ook heb ik de eer gehadmet de installatie van burgemeester de Sonnavillete rijden, ik had toen een Ford Consul, open wagen. Ik zie Me vrouw nog zitten, ze had zo'n prachtige grote hoed op, zeer indrukwekkend. Dit waren allemaal mooie dagen. Minder mooi waren de begrafenissen maar dat brengt het leven nu eenmaal mee.

De Groene Valck - Akersloot | 1982 | | pagina 24