Na de Franse tijd kwam de rust weer op de boerderij terug, en het gewone leven ging weer trouw zijn gang. Regelmatig werden er op de hoeve kinderen geboren, die van hun peetoom op hun geboortedag een duivekater-brood kregen en later, bij hun eer ste communie, een gouden horloge. Klaas Verduijn was bij de overname van de boerderij getrouwd met Maartje Jacobs Bakker. Ze kregen twee kinderenDirk en Maart je Klaase. Dirk trouwde in 1818 met Maartje Cornelis Mijnen en bewoonde, na zijn vader de boerderij op de SluisbuurtVan 1818 tot 1839 werden de volgende kinderen ge boren: Grietje, Kees, Maartje, Klaas, Piet (bijgenaamd de Blauwe PietJaap, Neeltje en Jan. Van deze laatste, in 1836 geboren, hebben we nog een foto machtig kunnen worden, waar hij opstaat als bejaarde boer, samen met zijn vrouw Trijntje Haarman, met haar westfriese Kaphoedje op: Het z.g. "Suikerkep- pie"Ook deze Jan Verduijn bewoonde weer de boerderij op de Sluisbuurt, even als zijn zoon Jan, die in 1903 huwde met Geertje Spaanse en pas toen de Sluis buurt verliet en ging wonen op de boerderij "Veelust" naast de katholieke kerk van Akerslootongeveer achter de pastorie, (hier is bedoeld de oude kerk en pastorie.H.M.Aldus hebben vier generaties van het geslacht Verduijn de oude boerderij op de Sluisbuurt bewoond, die eens door onze bet-overgrootvader be woond werd, alvorens hij naar de Beemster vertrok. Het echtpaar Jan Verduijn Jr. had geen kinderen. Bij laatst-genoemde Jan Verduijn Jr.boer op "Veelust" te Aker sloot, zijn broer Piet en ik( met 'ik' wordt bedoeld de schrijver van het boek over het geslacht Verduijn; de heer Theo Van Langen, Piet is Piet van Langen toen organist te Alkmaar) een middag van de augustusmaand 1943 eens op bezoek geweest. We werden heel gastvrij ontvangen door de bejaarde boer Jan, en zijn vrouw schonk al gauw een kopje thee in toen we vertelden dat we nog familie van hen moesten zijn.

De Groene Valck - Akersloot | 1982 | | pagina 21