INHOUD Geestgronden is een uitgave van Stichting Historisch Egmond. De stich ting stelt zich ten doel om het verleden van de drie Egmonden, vanaf de pre historie tot heden vast te leggen en te verspreiden. Geestgronden verschijnt drie maal per jaar. Het tijdschrift wordt gratis verspreid on der de donateurs van de stichting in een oplage van 1000 stuks. Ook is Geestgronden in de losse ver koop te verkrijgen (zie achterin dit blad) Donateurs per 1 januari 2019: 890 De meeste artikelen in Geestgronden worden door de lezers zelf geschreven. De redactie nodigt iedereen uit om een verhaal over de historie van de Egmonden te schrijven en in te leveren voor publicatie. Ook foto's en ansicht kaarten met toelichting of een persoon lijk verhaal zijn van harte welkom. Van de redactie 1 Een doodgewoon dorpsbruggetje 3 Rob Leijen Egmonder dag- en vuurbaken 12 Kees Floor Gezicht op Egmond aan Zee 25 Luc Lassche Om meeuweneieren 33 Jeugdherinneringen eind jaren 40 Harry Stam (van de Makke) Ons Vissersmonument verlicht 36 Gerjan Zwaan Ollegaar komme hoor! 41 Dialectendag 2019 Aad Baltus Kort Nieuws 44 Layout: Stichting Historisch Egmond Omslagontwerp: Harry Stam BNO Druk: Drukwerkdeal.nl ISSN: 1381-1975 Stichting Historisch Egmond. Niets uit deze uitgave mag worden over genomen zonder schriftelijke toestem ming van de redactie. Afbeelding omslag: Schilderij door P.A. Gildemeester, destijds woonachtig in Huize Wimme- num (zie Geestgronden april 2012). Privé collectie

Geestgronden - Egmonden | 2019 | | pagina 2