Tv-debimt voor kapitein (87) Egmondse Seehund-duikboot m iQ llisiurisc femuseum V 'dflilinuseu H Lenen Onderzoek van Rob Leijen en Piet Groen (j) leidde tot de lichting van een tweepersoons duikboot uit de Seebund klasse uit de Tweede Wereldoorlog. Deze was in 1945 ter hoogte van paal 41 gestrand. Bij de lichting in 2002 waren er nog twee torpedo's aan boord. De Duitse kapitein werd door Rob en Piet opgespoord, waarna hij zijn belevingen uit die tijd uit de doeken heeft gedaan. Het onderzoek werd uitgebreid beschreven in Geestgronden en zelfs het TV-programma Andere Tijden wijdde er een aflevering aan. Van onze verslaggever EGMOND AAN ZEE - „Het strand van Egmond is over twee kilometer afgezet, omdat er een onderzeeboot ligt met instabie le torpedo's. Andere Tijden ging na wat dat voor een gevaarte is, en komt tol de verrassende ont dekking dat het Hitiers gehei me wapen had moeten worden; Der Seehund, een klein twee- persoonsduikbootje dat niet te vangen was door de radar en met zijn torpedo's enorme scha de kon aanrichten." Zo begint de aankondiging van het geschiedenisprogram ma Andere Tijden (NPS/ VPRO), waarin vanavond aan dacht wordt besteed aan de ge schiedenis van de minionder- zeeër. Toch is dat van die 'ver rassende ontdekking' te veel eer. De vereniging Historisch Egmond heeft namelijk al in 1998, nadat de eerste foto's van het wrak waren gemaakt, uit gebreid onderzoek gedaan naar de achtergrond van het venijni ge duikbootje dat, na drie jaar touwtrekken over de kosten en verantwoordelijkheden, deze maand geborgen gaat worden Hans Wachsmuth, kapitein van de 'Seebund U5097', was in 1999 in Egmond voor een reconstructie van de stranding in 1945. Vlnr: Frill vatl Eek (Historisch Egmond), Him*. Wachsmuth (Seehund-kapi tein) en Rob Leijen (Historisch Egmond). Foto iretv-ef vereniging ttlronnrfi Egmond

Geestgronden - Egmonden | 2018 | | pagina 5