VAN DE REDACTIE Het was een dubbel jubileumjaar voor onze stichting, het zogenoemde Lamoraaljaaren ons 25-jarig bestaan. Als redactie ga je dan echt eens terugkijken wat er allemaal in die jaren is gebeurd. Oude notulen en krantenartikelen worden weer eens bekeken en natuurlijk de hele stapel Geestgronden die in die tijd verschenen is. Door de inzet van vele vrijwilligers kon de stichting uitgroeien tot wat het nu is. En dat er veel inspanning is geleverd wordt wel bewezen door het grote aantal medewerkers van de stichting dat een Koninklijke onderscheiding heeft gekregen. Die krijg je niet zomaar, we tellen er minstens 8. De laatste in die rij is Carla Kager. In de rubriek Kort Nieuws in deze uitgave wordt daar even bij stil gestaan. Ook vanuit de redactie feliciteren we Carla. In het artikel 25 jaar Historisch Egmond (deel 2) kijken we terug op de activiteiten van onze stichting. Maar we kijken ook vooruit. In het eerste artikeltje Geestgronden wordt groter laten we u zien wat u in de komende jaren van ons kan verwachten. De losse kleurenbijlage geeft u aan de hand van foto's een goede indruk van wat er in de afgelopen 25 jaar allemaal gebeurd is, maar ook een voorproefje van hoe kleurrijk Geestgronden in de komende jaren uitgevoerd zal worden. Opmerkelijk is dat onze regio in de laatste jaren van de achttiende eeuw het toneel was van veel geweld. Een paar jaar voor de Engels-Russische invasie in 1799 vond er voor de kust van Egmond een grote zeeslag plaats tussen Engelse en Bataafse schepen. Kees Floor beschrijft in het artikel De zeeslag voor Egmond wat er gebeurde. Het is de moeite waard om het verslag van Vice Admiraal De Winter in de Haagsche Extra-Courant van 14 oktober 1797 over deze slag te lezen. Op het moment dat ik dit schrijf is de eerste sneeuw van deze winter gevallen, nog maar slechts enkele centimeters. Net genoeg om een sneeuwpop te maken, maar niet genoeg om te sleeën. Harry Stam beschrijft hoe de Egmondse jeugd in het begin van de jaren '50 volop kon genieten van een pittige sneeuwlaag. Wij willen alle mensen hartelijk bedanken die in het afgelopen jaar een bijdrage hebben geleverd aan de inhoud van ons tijdschrift en hopen op een even goede samenwerking in het komende jaar. 112 Geestgronden, 25 (2018), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2018 | | pagina 6