KORT NIEUWS Terugblik Lamoraaljaar Het bestuur van Historisch Egmond kijkt terug op een druk, maar uitermate geslaagd Lamoraaljaar. In ons Bezoekerscentrum Huys Egmont hebben wij een jaar lang vele bezoekers uitleg kunnen geven over onze rijke geschiedenis. Ook de gratis Lamoraaljaar-brochure vond gretig aftrek. We mochten ook weer diverse schoolklassen ontvangen, wat altijd een groot plezier is om te doen. De zomer stond in het teken van een diversiteit aan activiteiten. De requiemmis, geleid door abt Gerard Mathijsen van de Abdij, en de daaropvolgende kranslegging door burgemeester Hetty Hafkamp en de interim-ambassadeur van Spanje was een hoogtepunt. Van juni t/m september mochten wij de prachtige foto-expositie van Ab Baart tonen. Deze expo alleen bracht ons al bijna 5000 bezoekers. Vooral ook de combinatie met 'de making of, te zien in Museumhoeve Overslot, werkte heel goed. Sinds de opening heeft het bezoekerscentrum nu al ruim 11.000 bezoekers getrokken en daar zijn we best trots op. Verder was er poëzie, een geweldig Slotfestijn XL (voor herhaling vatbaar!) en een gezellig muziekfeest in samenwerking met Café 't Slot. Bij al deze evenementen zat het weer ook geweldig mee, alleen het Slapen op 't Slof viel letterlijk in het water door heftige onweersbuien. Al met al was 2018 een jaar waarin we Lamoraal van Egmont op een waardige manier hebben herdacht. 1 december: Jaarafsluiter groot succes Op zaterdag 1 december vond in de Oud-Katholieke kerk te Egmond aan Zee de afsluiter plaats van ons 25-jarige jubileum. In een bomvolle kerk luisterden Derpers, Hoevers en Binders samen naar sprekers als abt Gerard Mathijsen en Gerjan Zwaan, en zongen ze gezamenlijk de mooiste Egmondse liedjes. De bijeenkomst werd gepresenteerd door Kees Kraakman en muzikaal begeleid door shantykoor De Zaalnêelden en de muzikanten van Keetje Co, onder deskundige leiding van Laura Zwart. Alle 450 bezoekers ontvingen een prachtig boekje met liedjes, mogelijk gemaakt door een schenking van de oud-papiergroep. Na afloop waren alle bezoekers unaniem in hun oordeel: Het was een fantastische middag geweest en er werd dan ook nog dagen over nagepraat. 140 Geestgronden, 25 (2018), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2018 | | pagina 34