Er werd gedacht aan de oprichting van de volgende werkgroepen: - Redactie - Water - Economie - Cultuur - Genealogie - Historische gebouwen - Bijzondere projectgroepen - Oral History Binnen het bestuur werd de vraag gesteld: Welke vrijwilligers hebben we nodig en aan welke "eisen moeten vrijwilligers voor de stichting voldoen? Het idee was dat de werkgroepen onderzoek zouden doen en artikelen zouden schrijven voor Geestgronden om zo de kennis over de geschiedenis van de Egmonden te vergroten en meer te verspreiden onder de bevolking van onze dorpen. Na de bijeenkomst van 8 december werd al duidelijk dat het niet zo eenvoudig was om de juiste mensen te vinden. Op de bestuursvergadering van 16 januari 1995 vermelden de notulen: 'We gaan er van uit dat minimaal 1 werkgroep van start gaat in 1995. Hiertoe wordt op 22 februari een bijeenkomst belegd met mensen die zich bereid hebben verklaard iets voor de stichting te willen doen'. In de uitnodiging voor deze bijeenkomst wordt het voorzichting uitgedrukt: Het doel van deze bijeenkomst is om met elkaar (te proberen) werkgroepen op te richten en aktiviteiten te ontplooien ten behoeve van het vergroten van de betrokkenheid van de bevolking van Egmond, van de regio en van anderen bij de geschiedenis van de 3 Egmonden'. Op de bijeenkomst waren negen potentiële vrijwilligers afgekomen. Veel van de namen van deze mensen komen in de jaren daarna steeds weer terug in de publicaties en notulen van de stichting. Een complete lijst met namen van vrijwilligers uit die tijd ontbreekt, maar uit een reconstructie van alle namen die in de stukken van de stichting voorkomen moeten dat er ongeveer 12 zijn geweest. Daarnaast was er een aantal mensen dat hand- en spandiensten verrichtte voor de stichting. Hoe lastig het is om mensen voor werkgroepen te vinden, wordt in de notulen van de bestuursvergadering van 17 juli 1995 verwoord.De mensen zijn zeer enthousiast, maar willen zich niet binden. Geestgronden, 25 (2018), nr. 4 129

Geestgronden - Egmonden | 2018 | | pagina 23