Op 14 april 1994 komt de werkgroep Presentatiebijeen en verwacht dat de officiële presentatie van de stichting en van het eerste nummer van Geestgronden op 24 juni van dat jaar kan plaatsvinden in de Slotkapel. Men verwacht 50 officiële genodigden en 100 belangstellenden te kunnen ontvangen. Maar tijdens de bestuursvergadering die kort daarna plaatsvindt wordt duidelijk dat die datum van de presentatie in de Slotkapel niet gehaald zal worden, het tijdschrift zal pas begin juli klaar zijn. Tevens wordt in deze vergadering het donateurschap vastgesteld op f35,- per jaar. En dat is het ook nog steeds tot op de dag van vandaag. Uiteindelijk zal het nog tot oktober duren voordat het eerste nummer van Geestgronden klaar is. Op 1 oktober gaat Stichting Historisch Egmond van start met de presentatie van het eerste nummer van Geestgronden in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef. In de notulen van de bestuursvergadering wordt de bijeenkomst beschreven als ''Ietwat teleurstellende opkomst. Voor het overige is het goed verlopen\ Dat er ondanks de 'slow start' voldoende belangstelling is blijkt uit het aantal donateurs dat tot dan toe is ingeschreven: 94. Sinds de eerste uitgave uit 1994 zijn er met het nummer dat nu voor u ligt, nog 72 boekjes verschenen, elk jaar 3. De opzet is in al die jaren niet veel veranderd. Leuke nostalgische verhalen geschreven door de Egmonders zelf, maar ook gedegen historische studies, die een ware aanvulling op de geschiedenis van de Egmonden geven. Alle uitgaven werden in zwart-wit uitgevoerd, met nu en dan een kleuren middenpagina. De enige essentiële wijziging die er in al die jaren heeft plaatsgevonden is aan de omslag. Sinds 2014 is die vernieuwd. Zoals u elders in deze uitgave kunt lezen, zal met ingang van het eerste nummer van 2019, ons tijdschrift een gedaantewisseling ondergaan. Het formaat en de opmaak zullen veranderen en Geestgronden zal van dan af volledig in kleur gedrukt worden. 126 Geestgronden, 25 (2018), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2018 | | pagina 20