Mensen van het eerste uur In de notulen van de eerste vergadering na de officiële oprichting komen de namen van de mensen van het 'eerste uur' naar voren. Behalve het bestuur, Th. de Vré (voorzitter), L. de Boer (secretaris), Th. Röling (penningmeester) en H. de Vries (lid) zijn er ook nog zeven vrijwilligers. Dit zijn G. Belleman, P. Dekker, R. van Vleuten, H. Belleman f, S. Baarda, L. de Boer en P. Verschuur j\ Tijdens deze vergadering wordt voorgesteld om Stichting Historisch Egmond tijdens de Egmondriade in het najaar, officieel te presenteren. Hiervoor wordt de werkgroep ''Eerste presentatie'' ingesteld. Drie van de zeven vrijwilligers nemen hierin zitting. Men is van mening dat de presentatie pas kan plaatsvinden als de stichting iets tastbaarskan aanbieden, er wordt gedacht aan de uitgave van een historisch tijdschrift. Mevrouw Baarda stelt zich direct beschikbaar voor de werkgroep 'Redactie'. Ook wordt er in de vergadering gesproken over hoe er donateurs geworven kunnen worden, maar aantallen worden niet genoemd. We moeten er van uitgaan dat er behalve de paar toezeggingen (zie deel 1in het eerste nummer van Geestgronden van dit jaar) er nog geen donateurs waren. Geestgronden De werkgroep 'Redactie' komt voor het eerst op 27 oktober bijeen. Hierin zitten: R. Ranzijn, R. van Vleuten, G. Belleman, W. vd Berg en S. Baarda. Behalve aan de richtlijnen voor het tijdschrift wordt er ook aan een redactiestatuut gewerkt. 'De belangrijkste reden hiervoor is om het tijdschrift door te kunnen laten gaan bij mogelijke moeilijkheden/conflicten' Een suggestie voor de presentatie van het 'O-nummerzou 5 juni 1994 kunnen zijn, de sterfdag van Lamoraal van Egmond.Zowel letterlijk als figuurlijk is de kop er dan af. Na de oprichting komt het bestuur dat jaar nog zes keer bijeen. In deze vergaderingen worden de eerste contouren zichtbaar van het uit te geven tijdschrift. Begin 1994 komt de werkgroep 'Redactie' met een voorstel voor de naam van het nieuwe tijdschrift: Geestgronden, met als ondertitel 'Egmonds historisch tijdschrift'. En dat is het tot op de dag van vandaag nog steeds. Geestgronden, 25 (2018), nr. 4 125

Geestgronden - Egmonden | 2018 | | pagina 19