KORT NIEUWS Expositie Ab Baart De foto-expositie Heeren van Egmont en het Vechtvolk' van fotograaf Ab Baart is deze zomer een enorm succes geweest. Mede door het openingsweekeinde en het daaropvolgende Hoever Dorpsfeest-weekeinde, waren de eerste duizend bezoekers al binnen voor we er erg in hadden. Op zondag 1 juli liep de tweeduizendste bezoeker binnen en die ontving een mooi boek, behorende bij de expositie. Naar verwachting zal de teller boven de 4000 bezoekers eindigen, waarmee we tevreden kunnen terugkijken op een prachtige zomerexpo. Fjoertoer De Fjoertoer Egmond wordt dit jaar op zaterdag 24 november gehouden en staat in het teken van Middeleeuws Egmond. Ook deze editie zullen vrijwilligers van de stichting samen met bewoners de Slotweg aankleden. De slotfundamenten zullen een speciale plaats innemen in de route en het belooft een waar speltakel te worden. Loop dus mee (www.fjoertoeregmond.nl) of kom gezellig even kijken! Historische bijeenkomst Ter afsluiting van ons 25 jarig jubileum, houden wij op zaterdag 1 december een historische bijeenkomst in de Oud-Katholieke Kerk, in de Voorstraat te Egmond aan Zee. Korte historische verhalen uit alle drie de Egmonden zullen worden afgewisseld met leuke muzikale verrassingen. Pastoor Rudolf Scheltinga treedt deze middag op als uw gastheer. Zie ook de bijgevoegde flyer. U bent allen uitgenodigd om de historische bijeenkomst bij te wonen. De aanvang staat gepland om 15.00 uur, maar houdt u t.z.t. de lokale media in de gaten voor de juiste tijden. De toegang is gratis. 2019 Canon van Egmond In tegenstelling tot eerdere berichten zal het nieuwste boek uit 'De Egmondse Reeks' pas begin volgend jaar verschijnen. De 'Canon van Egmond' zal u in 25 vensters meenemen langs alle aspecten van de Egmondse geschiedenis. Het boek wordt momenteel geschreven door historicus Frits David Zeiler en in nauwe samenwerking met diverse vrijwilligers van onze stichting worden samengesteld. 106 Geestgronden, 25 (2018), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2018 | | pagina 60