Afb. 22 The Communion Gari Melchers verblijft de eerste jaren van zijn verblijf in Egmond (vanaf 1884) veel in pension Bult, ongeveer 100 meter van Arie's huis. Arie moet Gari Melchers al van jongs af aan hebben gekend en is hem ongetwijfeld regelmatig tegengekomen. In 1903 trouwt Melchers en koopt hij een pand aan de Schoolstraat, wederom in de buurt. Arie zal na het overlijden van zijn vader (en na de lagere school) van alles hebben gedaan om een paar centen te verdienen. We weten dat hij schipper is geweest en met de trekschuit heeft gelopen en mogelijk is hij ook wel uit varen geweest met vissers in Egmond aan Zee, al zijn daar geen concrete aanwijzingen voor. Hij zal in ieder geval regelmatig zonder werk hebben gezeten en genoeg tijd hebben gehad om voor Melchers te poseren. Een wat concreter verhaal stamt uit de tijd dat Arie hulppostbode was. Uit deze periode heb ik nog postzegels in mijn verzameling. Prachtige ongestempelde exemplaren, maar allemaal met een scheur en dus waardeloos. Dat zou opa tijdens zijn werk hebben gedaan om ze ongeldig te maken. Over dat werk als postbode wordt op de bijeenkomst in Egmond in 1980 een anekdote verteld, die ik hier graag nog een keer herhaal: 'De jonge postbode Arie Zoon, die Melchers dikwijls een cheque kwam bezorgen, kreeg bij zo 'n gelegenheid steevast een borreltje geoffreerd. Of twee, of drie. En Arie niet gewend aan sterke drank en bovendien in diensttijd, had het toch moeilijk gevonden dit vriendelijke aanbod te weigeren. Dat het daarna nog moeilijker was, de route te vervolgen, moest hij dan maar op de koop toe nemen. '(5) Geestgronden, 25 (2018), nr. 2/3 91

Geestgronden - Egmonden | 2018 | | pagina 45