Afb. 21 Kunstlichtversie van The Last Supper Op internet vond ik een ansichtkaart in kleur van de kunstlichtversie van het schilderij. Hier is dus gekozen voor een iets andere opstelling van de apostelen. Melchers zou bij de compositie van 'The Last Supperbeïnvloed zijn door zijn leraar uit Düsseldorf, Eduard von Gebhardt. Ook de compositie van zijn eerdere werk 'The Communionvertoont enige overeenkomsten met The Last Supper Nu worden de grote doeken van 'The Last Suppernauwelijks meer tentoongesteld. Ze zijn te groot, in slechte staat en ook de belangstelling voor dit religieuze werk is afgenomen. Dat was wel even anders in 1973 toen 'The Last Supperwerd gezien als het beroemdste schilderij van Melchers en één van de hoogtepunten van de eerste grote tentoonstelling over zijn werk. We lezen in de krant: 'The late Falmouth artist Gari Melchersmost famous painting, 'The Last Supper', has been characterized as 'the best-loved picture in Virginia.,(4) Bij het artikel een grote foto van de aankomst van het schilderij, dat voor die gelegenheid is uitgeleend door Corinne Melchers. Arie Zoon Blijft de vraag hoe opa Arie in contact is gekomen met Gari Melchers. Wat weten we nog van opa uit die tijd? Arie is geboren in 1883 en groeit op in een gezin met nog 8 kinderen, waarvan er 4 voor hun 23e veijaardag overlijden. De vader van Arie, Wullebert, is melkverkoper en hij komt in 1895 ook te overlijden. De rest van de gezinsleden blijven wonen in het huisje op Slotweg 2 en proberen de eindjes aan elkaar te knopen. 90 Geestgronden, 25 (2018), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2018 | | pagina 44