Ik krijg al vlot een reactie van Joanna Catron, de conservator van het museum, en grappig genoeg weet ze wie opa is. Ze schrijft: 'Your grandfather, I believe his name was Arie posed both for the 'Lamplight' version and the 'Daylight' version of the Last Supper, painted around 1904/1905. Belmont owns the Daylight version and the Virginia Museum of Fine Arts in Richmond, Virginia, owns the Lamplight version. Neither are often shown because they are so enormous and in varying states of disrepair. Your grandfather appears in Marriage, owned by the Minneapolis Institute of Arts in Minneapolis, Minnesota. Belmont owns a watercolor version. Er zijn dus twee versies vanThe Last Supperen twee versies vanMarriage en alle schilderijen zijn in Amerika. Niet in het Witte Huis, maar gewoon in musea. De twee versies van The Last Supperzijn zo groot en in dusdanige slechte staat, dat ze zelden tentoongesteld worden. De zwart-wit foto uit 1980 die ik thuis heb is van de daglichtversie. Nu nog kijken of ik een afbeelding kan vinden van de andere versie. Inmiddels heb ik op internet wel een versie van Marriagein kleur gevonden en ik moet zeggen dat ik opa er wel in herken. Alleen de datering roept vragen op. Volgens het museum is het schilderij in 1893 gemaakt. Toen was onze opa tien jaar en dat zou betekenen dat dit niet onze opa kan zijn. Onduidelijkheid over jaartallen en titels Bij navraag bij Joanna Catron blijkt dat de datering van het schilderij Marriageniet zeker is. Er zijn verschillende schilderijen van Gari Melchers met bruiloften, bruidsparen of alleen bruiden en het is goed mogelijk dat er een verwisseling heeft plaatsgevonden. Op haar verzoek stuur ik een foto van opa toe, die weliswaar wat obscuur is, maar voldoende is om een gelijkenis vast te stellen. Afb. 18 Arie Zoon als jonge man 86 Geestgronden, 25 (2018), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2018 | | pagina 40