Transcriptie gemeene casse Wij ondergeschreven Reeders en Stuurluyden van de visschuyten tegenwoordig tot Egmond op Zee varende ende aldaar woonagtig, verklaaren bij desen dat wij tot beteraanmoediging van de visscheryen aldaar, hebben opgeregt een gemeene Casse ojie Buul, en dat in voegen en manieren hier naar volgende Namentlijk Dat alle ende een regelijke van ons respectivelyk gehouden en verbonden sal zijn omme van nu voortaan op het eyndigen eiker week van iedere gulden, die in gemelde week sal sijn beschouwt met de visscheryen, en vervolgens staat te werden ontvangen te betalen, ofte door den afslager te latyen inhouden een St. (stuiver) Welke Cassa ofte Buul zal gehouden, en geadministreert worde bij dese naarvolgende persoonen, die wij daar toe eenparig committeeren ende aanstellen Namentlyk Gerrit Coendertsz, Aldert Buijs, Corn.Pietersz. Glas, Jan Cooper, Cornelis Vink Ariën Planteijt. Zullen de twee laatstgenoemden zijn boekhouders van gemelte buul en alle vier weeken de penningen die by de afslager als voorseyt is zullen zijn ontvangen en geïnt door haar lieden opgehaalt worden, welke cassa ofte buul wij met den anderen hebben opgeregt ten eynde malkander daar uyt te vergoeden en te bate te komen ingevalle iemant onser, onse schuyten, want, kleedern ofte anders door den vyand wiert ontnomen ofte geplundert welke vergoeding sal geschieden agtervolgens dese naarvolgende articulen Indien door de verwoedheyd der vyanden een schuyt genomen zynde, in de gronde gehakt ofte verbrandt ofte in t geheel niet kan gerantsoeneert worden Item iemant door den vyand zijn scholwand, hoekwand ofte kleedern komen te verliesen zal als dan uyt de opgemelte buul genieten dese naarvolgende sommen Namentlyk voor een schuyt in t eerste jaar varende f1000 2ejaar 930 3ejaar 860 4ejaar 790 5ejaar 720 6e jaar 650 7ejaar 580 8e jaar 510 9s jaar 440 10s jaar 370 llejaar 360 12ejaar 350 Dog soo den genoomen schuyt te konden vaart en te vistuyg daar toe behoorende in de schuyt sal wees en zal voor hetzelve voor iedere schuyt 100 guldens meer dan de boven gespecificeerde penningen by den eygenaar uyt de Buul genoten werden. Geestgronden, 25 (2018), nr. 2/3 57

Geestgronden - Egmonden | 2018 | | pagina 11