KORT NIEUWS Slotkwartier Op 1 februari besloot de gemeenteraad akkoord te gaan met de door de ge meentelijke commissie voorgestelde kaders voor verdere ontwikkeling van het Slotkwartier. Zoals we vorige keer al meldden, zijn uit deze kaders een aantal voorstellen geschrapt, waaronder de 28 meter hoge, permanente toren op de slotfundamenten. In de komende vier jaar zullen deze kaders verder wor den uitgewerkt en worden vertaald in een plan. Voor de uitvoering zijn al de benodigde financiële middelen gereserveerd, waaronder 750.000 voor ver bouw van het pand waarin zich nu Huys Egmont bevindt en ruim 800.000 voor renovatie en verbouwing van de oude hoeve Overslot. De gemeenteraad benadrukte dat de panden gemeentelijk eigendom dienen te blijven en dat in de komende jaren samen met de huidige gebruikers (Stichting Historisch Egmond en Stichting Hafre) moet worden bekeken hoe zij bij de plannen kunnen worden betrokken. Agenda Lamoraaljaar Vrijdag 19 januari was het moment waarop wij de officiële programmagids van het Lamoraaljaar presenteerden. Deze rijkelijk geïllustreerde en zeer in formatieve gids is gratis verkrijgbaar in Huys Egmont en op diverse andere cultuurhistorische plekken in de Egmonden. Naast de (beknopte) geschiede nis van Lamoraal en Home, vindt u in de gids ook het complete activiteiten programma voor dit jaar. Zo zal vanaf 1 juni gedurende drie maanden de foto expositie van Ab Baart in Huys Egmont te zien zijn. Ab maakte een prachtige serie portretten van Egmonders die in de huid kropen van heren en vrouwen van Egmont. Daarnaast fotografeerde hij in Hoeve Overslot een prachtige serie 'Vechtvolk', die ook in Huys Egmont zal hangen. Vanaf mei kunt u hiervan al een voorproefje krijgen als u de 'Making of..expositie bezoekt in Museumhoeve Overslot. Bovendien sluit ook Galerie de Kapberg vanaf 18 mei aan met een expositie van Egmonders in het thema Lamoraal en de heren van Egmond. Schrijft u vooral ook de datum 5 juni in uw agenda. Dit is de datum waarop Egmont en Home 450 jaar geleden werden onthoofd te Brussel. Om dit te herdenken is er die dinsdagavond een requiemmis onder leiding van abt Ge rard Mathijsen (18.45u), in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef. Na dit indrukwekkende moment zal er om 20.00u een krans worden gelegd bij het standbeeld van graaf Lamoraal, in de gracht van zijn stamslot. Tegelijkertijd worden ook in Weert, Zottegem en Oud-Beijerland kransen gelegd, waardoor 46 Geestgronden, 25 (2018), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2018 | | pagina 48