Een speciaal onderwerp is de financiën. Hoe ziet een begroting van een historische stichting er uit? Hoeveel geld is er per jaar nodig? Hoe kunnen we donateurs enthousiast maken voor onze stichting? En hoe kunnen we die mensen benaderen? Er wordt ook contact gezocht met andere historische verenigingen in de omgeving, zoals Limmen en Bergen. Deze laatste vereniging zit in hetzelfde stadium van oprichting. Natuurlijk wordt er gedacht aan advertenties in het Contact. Wat ook telkens aan de orde komt in de vergaderingen zijn de overlappingen met andere organisaties in de Egmonden, zoals Hart van Egmond en het Museum van Egmond. Men wil dat zoveel mogelijk voorkomen en streven naar samenwerking in plaats van concurrentie. Er wordt uitgebreid stilgestaan bij alle mogelijke onderwerpen die met een historische stichting te maken zouden kunnen hebben. Er worden opmerkingen gemaakt als 'je kunt maar een keer goed beginnenen 'we moeten met de juiste structuur beginnen, anders is instandhouding niet gewaarborgd, Dat de geschiedenis van de Egmonden leeft onder de bevolking wordt geïllustreerd door een spontane gift van iemand van 1000 gulden in een envelop. De vergadering is blij verrast met dit aanbod. Er wordt nu een bankrekening geopend voor de stichting in oprichting. Op 19 maart worden de concept-statuten met notaris Bos doorgenomen. Van de stichting in oprichting zijn de heren De Vré, Röling en van Van Vleuten bij dit gesprek. Op 22 maart 1993 wordt de akte van oprichting van de Stichting Historisch Egmond getekend. Het eerste bestuur bestaat uit: Voorzitter: de heer Th. de Vré, Secretaris: mevrouw L. de Boer, Penningmeester: de heer Th. Röling, Lid: mevrouw H. de Vries De stichting kan van start gaan. Er wordt voorgesteld om Stichting Historisch Egmond officieel te presenteren op het Hoever Dorpsfeest op 13 juni van dat jaar. Het zal echter nog anderhalfjaar duren, tot in het najaar van 1994, voordat de Stichting zich met de uitgave van het eerste nummer van Geestgronden officieel presenteert en van start gaat. 14 Geestgronden, 25 (2018), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2018 | | pagina 16