Meer leden De hele zomer van 1992 lijkt het proces om tot onze stichting te komen stil te liggen, maar blijkbaar verspreidt het nieuws zich toch onder de bevolking. Sommigen melden zich spontaan aan terwijl anderen benaderd worden door de commissieleden voor een eventuele bestuursfunctie. Op 15 oktober is er weer een vergadering. In de notulen worden verschillende namen genoemd van belangstellenden en potentiële bestuursleden. Blijkbaar dragen veel mensen de geschiedenis van onze omgeving een warm hart toe. Er zijn al mensen die zich als donateur aanmelden. De heer P. Dekker is de eerste, direct gevolgd door de heer G. Belleman. Beiden melden zich al tijdens de vergadering aan. Stichting Historisch Egmond in de steigers Het lijkt er op dat de belangstelling van de bevolking het enthousiasme onder de initiatiefnemers heeft doen toenemen. De vergaderfrequentie neemt toe. Zat er eerst wel maanden tussen de vergaderingen, nu wordt er vrijwel elke maand een vergadering gehouden. Er wordt over veel onderwerpen gesproken. Zo wordt er uitgebreid over de concept-statuten gesproken en worden er al mensen gezocht voor het bestuur. Er wordt gesuggereerd om daarvoor een advertentie in het Contact te zetten. Wat steeds weer naar voren komt is dat het een stichting moet worden 'voor en door de bevolking'. De publicaties die de stichting gaat verzorgen zal laagdrempelig moeten zijn en niet vol zitten met jargon. Er wordt gedacht aan een boekje dat één of twee keer per jaar uit zal komen. De onderwerpen die daarin besproken kunnen worden komen op de vergaderingen uitgebreid aan de orde zoals het Slot op den Hoef, het geslacht Egmont, gebouwen in de Egmonden, visserij en scheepvaart enz. Er zouden werkgroepen over deze onderwerpen gevormd kunnen worden waar mensen voor gezocht moeten gaan worden. Een op te richten redactiecommissiezal publicaties voor de stichting moeten gaan verzorgen. Ook hiervoor moeten mensen gezocht worden. De redactie zal regelrecht onder het bestuur geplaatst gaan worden. Het plan wordt opgevat om een eerste boekje uit te geven om de bevolking warmte maken voor de historie van de Egmonden. Dit moet in een keer goed en niet in de zin van 'we maken het bij iedere nieuwe uitgave een beetje beter'dan zul je de belangstelling van de lezers direct kwijt zijn. 12 Geestgronden, 25 (2018), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2018 | | pagina 14