Er wordt echter besloten alvorens tot oprichting over te gaan de statuten van de Stichting Oud Egmond op te vragen om te zien of er geen dubbel werk wordt gedaan. Misschien kan die stichting nieuw leven ingeblazen worden, eventueel met verruiming van hun doelstelling en interesse voor historie. Ook zullen de statuten van de Stichting Museum van Egmond opgeduikeld worden. In de volgende vergadering wordt vastgesteld dat Stichting Oud Egmond een andere doelstelling nastreeft, een doelstelling die niet aansluit bij de ideeën die nu op tafel liggen. De statuten van het museum van Egmond zouden uitgangspunt kunnen zijn bij de opstelling van de statuten voor de oprichting van een nieuwe stichting. Enkele naamsuggesties voor de nieuwe stichting zijn: Stichting Egmonds Historie, Stichting Historie der Egmonden en Stichting Egmonds Rijk Verleden. De heer Brommet stelt voor de concept statuten te schrijven voor de volgende vergadering. Stichting Historisch Egmond Bij de volgende bijeenkomst op 29 juni wordt het museum van Egmond vertegenwoordigd door de heren Van Meurs en Verschuur. Zij laten weten dat het museumbestuur zich niet kan verenigen met de concept-statuten. Zij staan huiverig tegenover een 'tweede' museum en prefereren één museum in plaats van concurrentie.Het voorstel van het museumbestuur is om een werkgroep op te richten onder museumbestuur. Hierop legt de heer Brommet uit dat dit beïnvloeding zou betekenen van de exploitatiebegroting van het museum. Daarom dienen zaken gescheiden gehouden te worden met als doel elkaar te helpen en geen doublures te maken. De concept-statuten worden vrijwel zonder wijziging aangenomen. In de eerste regel staat de naam: Stichting Historisch Egmond. Ook wordt er al gesproken over wie er in het bestuur plaats willen nemen. De heren Belleman, Röling en De Vré en mevrouw De Boer (de notuliste die de verslagen van de vergaderingen heeft gemaakt) zeggen toe in het bestuur te willen plaats nemen. Ook de heer Verschuur wil deel uit maken van het bestuur, maar wil dit eerst in het bestuur van het museum bespreken. Geestgronden, 25 (2018), nr. 1 11

Geestgronden - Egmonden | 2018 | | pagina 13