Nieuwe ideeën In de vergadering van 14 november 1991 werd besloten het comité als opgeheven te beschouwen. Wel werd er een aantal voorstellen gedaan om verder te gaan. De notulen zeggen hierover: T. Röling stelt voor het comité op te heffen en twee stichtingen op te richten t.w. een stichting Oud Egmond (t.b.v. historisch onderzoek) en een stichting Vrienden van het kasteel (t.b.v. fondsenwerving). C. Blaauboer denkt aan een historische vereniging die de veelheid van bestaand materiaal en onderzoek toegankelijk maakt en het onderbrengen in een museum ondersteunt. B. Denneboom mist bezieling in het comité en vindt nieuw bloed nodig. Hij vindt dat eerst het plan in de boerderij aan de Slotweg een museum onder te brengen moet worden opgepakt. Hij suggereert contacten met Buren en Zottechem. T. de Vré stelt voor eerst te inventariseren en te verzamelen wat er aan bruikbaar materiaal is over de Egmonden, om dat t.z.t. in een nieuw museum aan de Slotweg onder te brengen. H. Belleman legt ook het accent op de totstandkoming van een museum aan de Slotweg, hij sluit met organisatie aan bij de ideeën van T. Röling. E. Brommet wijst erop dat er al een museuminitiatief is, we kunnen dat hooguit ondersteunen. Hij denkt ook aan een stichting of vereniging die inventariseert en verzamelt, maar bovendien betrokkenen bij historie organiseert. Ook werd besloten dat er, om tot de totstandkoming van een museum te komen, verder gewerkt moest gaan worden aan het inventariseren, toegankelijk maken en verzamelen van bestaand materiaal. Dit zou dan niet vanuit het comité, maar vanuit de gemeente geïnitieerd moeten worden. Bij de volgende bijeenkomst zullen daarom ook mensen van het museumbestuur van Egmond uitgenodigd worden. Oprichting stichting? Vier maanden later vindt deze bijeenkomst plaats op 15 april 1992. Behalve de oud-leden van het comité Herbouw Kasteel, de heren Brommet, Röling, de Vré en Belleman neemt ook de heer van Meurs deel namens het bestuur van het museum van Egmond. Het doel is om te komen tot de oprichting van een stichting met als doel 'het verzamelen, conserveren en tentoonstellen van materialen en geschriften afkomstig uit Egmonds historie, in het bijzonder van de geschiedenis van het Slot op den Hoef'. 10 Geestgronden, 25 (2018), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2018 | | pagina 12