Lamoraal. Het belooft een bijzonder jaar te worden. Voor meer informatie, zie www.huysegmont.nl/lamoraal Excursieprogramma 2018 Voor het Lamoraaljaar organiseren wij een drietal excursies, waarmee we hopen u zo veel mogelijk te kunnen laten meegenieten van het internationale karakter van de herdenking. Op zondag 3 juni organiseren wij een dagtrip per bus naar de Graafschapsfeesten bij het Kasteel van Home in Limburg, in het weekend van 15 en 16 september een busreis (incl. overnachting) naar het feestweekeinde in het Belgische Zottegem en tot slot op zaterdag 3 novem ber een dagtrip naar de expositie '80 jaar oorlog' in het Rijksmuseum. Op de bijgevoegde flyer leest u precies hoe u zich hiervoor (vóór 31 januari 2018) kunt opgeven. Voor meer informatie, zie www.huysegmont.nl/lamoraal. Hulp gevraagd Bij tal van activiteiten in het Lamoraaljaar kunnen wij hulp gebruiken, vari ërend van het schenken van een kopje koffie, tot het helpen opbouwen van tenten. Wij doen daarom een beroep op uw saamhorigheidsgevoel en willen u vragen zich te melden als u een keer wilt assisteren. U kunt contact opne men met Martijn Mulder (martijn@historischegmond.nl tel. 06 51689620), zodat we er met z'n allen iets onvergetelijks van kunnen maken. Gedichtenwedstrij d In het kader van het Lamoraaljaar organiseren wij een gedichtenwedstrijd rondom het thema Graaf Lamoraal van Egmont, de familie Egmont en het bekende Slot op den Hoef. Bent u een dichter uit Noord-Holland boven het Noordzeekanaal, amateur of gevorderd, en vindt u het leuk om hier aan mee te doen? Stuur dan uw gedicht in dit thema op vóór 31 januari 2018 naar gedicht@historischegmond.nl. Een deskundige jury zal de ingezonden werken beoordelen en de genomineerde werken komende zomer op de Slotfundamenten laten voordragen. Het ligt in de bedoeling een leuke bundel van alle inzendingen samen te stellen en dit samen met een kleine prijs aan de winnaars te overhandigen. De bundel zal tevens voor een bescheiden bedrag te koop zijn. Veel succes met dichten! Tommy Anouk en het Geheim van de Oude Kist Op 17 november verscheen het eerste deel uit een door ons ontwikkelde kinderboekenserie over de avonturen van Tommy Anouk, 'Het geheim van de oude kist'. De serie speelt zich af in en rond de Egmonden en laat 146 Geestgronden, 24 (2017), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2017 | | pagina 44