KORT NIEUWS Slotkwartier Onlangs maakte de gemeentelijke commissie Slotkwartier bekend, dat zij 118 reacties m.b.t. de door hen eerder dit jaar gepresenteerde plannen heeft ont vangen. Uit deze reacties bleek een duidelijk gebrek aan draagvlak voor een deel van de plannen, waarna de commissie besloot de plannen aan te passen. Het bestuur van Stichting Historisch Egmond is blij dat er geen permanente, 28 meter hoge toren op de fragiele slotfundamenten zal worden gebouwd en dat ook de opgedrongen samenwerking met commerciële (horeca-)partners van de baan is. Wij hebben er alle vertrouwen in, dat de betrokken politici het door ons bedachte concept Huys Egmont een kans gaan geven, met partners die elkaar ondersteunen en gezamenlijk bij zullen dragen aan een gezelliger Slotkwartier. Wij zullen ons in ieder geval ook het komend jaar weer inzet ten voor het behoud van ons erfgoed en voor onze rol in het uitdragen van de rijke Egmondse historie. Donateursavond Op vrijdag 19 januari 2018 houden wij onze donateursavond, dit keer in Egmond aan den Hoef. Vanaf 19.30 uur bent u welkom in Dorpshuis Hanswijk. Om 20.00 uur begint onze lezing over de geschiedenis van het Slot op den Hoef. Martijn Mulder gaat u aan de hand van heel veel afbeeldingen laten zien, hoe het kasteel ooit ontstaan en uitgebreid is, hoe het verwoest is en hoe het verdween in het landschap. Na de pauze kunt u aan de hand van vele foto's zien, hoe het kasteel uiteindelijk is opgegraven onder leiding van het P.W.N. De donateursavond is gratis toegankelijk. Zie ook de bijgevoegde flyer. 2018 Lamoraaljaar In 2018 herdenken wij, dat 450 jaar geleden onze beroemdste graaf, Lamo raal van Egmont, ten prooi viel aan de wraakzucht van de Spaanse heersers en stierf op het schavot op de Grote Markt in Brussel. Deze lokale herdenking maakt deel uit van het grote (inter)nationale herdenkingsjaar voor de graven Egmont en Horne. Ook in Weert en Horn (L), Oud-Beijerland (Z-H), Zot- tegem en Brussel (B) worden allerlei activiteiten georganiseerd. Als coördi nator van de Egmondse inbreng, zullen wij tijdens onze donateursavond (zie hierboven) de officiële programmagids presenteren, waarin alle activiteiten - zowel hier als elders - staan opgenomen. Samen met diverse organisaties wordt het komend jaar een tal van activiteiten gehouden, alle in het teken van Geestgronden, 24 (2017), nr. 4 145

Geestgronden - Egmonden | 2017 | | pagina 43