Wij ondergetekenden, Allen ingezetenen der gemeente Egmond aan Zee, in onze respective betrekkingen als Reeders en Vischkoopers. riituighouders. voerlieden en Vrachtrijders. Schulpers. Fabriikanten. Trafiikanten en Werkbazen. Particulieren. Officianten en Ambachtslieden. Bakkers. Logementhouders of Herbergiers. Winkeliers en neringdoende Personen, verklaren bij deze, Volkomen genoegen te nemen met het voorgenomen plan van de plaatselijke regering ter verbetering van de gewone Zandweg door middel van eenen Straatweg in deze gemeente tot naar Egmond aan den Hoef, gemeente Egmond binnen, onder de heffing van eene billijke Tol, en wij verzoeken buitendien eerbiedig dat gezegd plan, door jaren lang erkende noodzakelijkheid, zoo spoedig mooglijkzal worden ten uitvoer gelegd, op den voet en wijze als het Gemeentebestuur raadzaam zal oordeelen. Betere bereikbaarheid Door de aanleg van de Hoever Schelpweg werden niet alleen de woningen en gebouwen in het dorp Egmond aan den Hoef beter bereikbaar, maar ook de verspreid liggende percelen in de omgeving. Dat was een pluspunt bij de eventuele verkoop. Dit gegeven werd dan ook benut of uitgebuit, zo blijkt onder andere uit een advertentie in de Opregte Haarlemsche Courant van 27 januari 1846. Daarin wordt Hoeve Groenland in Wimmenum, thans Herenweg 279 in Egmond aan den Hoef, te koop aangeboden, met in de beschrijving een verwijzing naar de nieuwe schelpweg. V Mên is voornemens, op Donderdag den I2d«i Fe bruari] 1846, des voorden middags ten lo'tire, in de Her berg het Hoede Hertte Egmond aan den Hoef, in liet openbaar te verkoopen: Bene kapitale hechte sterke en weldoortimmerde FltttSMANS-WONING, genaamd GROENIHNUwaar in Stalling voor 20 Koeijen en 3 Paarden, alsmede ruime Berging voor Hooi en Zaad niet dcrzelver Boet, Karn molen, Boomgaard, Moestuin en Erve; benevens onder scheidene percelen uitmuntend WEI-BOUW en BOSCI f LANDte zauien groot 32 .Bunders, 16 Roeden, 90 Ellen; alles staande en gelegen in de Gemeente Wimniv- miinzeer nabij den aangelegd wordende Schulpweg van Egmond aan den Hoef naar de Stad Alkmaar. Alles breeder bij üilletten omschreven. Nadere informatien zijn te bekomen bij den Notaris I CHOEI1UIZEN te Alkmaar.J' Afb. 11 Advertentie in de Opregte Haarlemsche Courant van 27 januari 1846. Geestgronden, 24 (2017), nr. 4 125

Geestgronden - Egmonden | 2017 | | pagina 23