KORT NIEUWS Slotkwartier Op het moment van schrijven, heeft een gemeentelijke werkgroep een plan gepresenteerd aan betrokken organisaties en omwonenden, waarvan het Slot kwartier een nieuwe impuls zou moeten krijgen. Ondanks dat Historisch Eg- mond met haar goedlopende Huys Egmont een prachtig burgerinitiatief heeft neergezet, vinden we helaas niets van dit alles terug in het plan. Horeca- activiteiten voeren de boventoon en de historie wordt naar de achtergrond gedrukt. Onze stichting betreurt het feit, dat de gemeente er niet in geslaagd is, om met het plan het unieke, historische Slotkwartier in bescherming te ne men. Wij hopen dan ook dat de werkgroep haar visie in de komende maanden bijstelt en de geschiedenis van het kasteel en haar beroemde bewoners in het Slotkwartier alsnog de boventoon laat voeren. Slotfestijn Op zaterdag 9 september is het zover! Dan vindt het jaarlijkse Slotfestijn plaats, waarin deze keer ruim aandacht voor het leven rondom het Slot op den Hoef in de middeleeuwen. Een belangrijk onderdeel van het Slotfestijn is de doorlopende straat-theatervoorstelling van het Middeleeuws Genootschap Monnickendam, die alles laat zien over de zeer bijzondere geneeskunde in die tijd. Huys Egmont is uiteraard ook de hele dag geopend. Het Slotfestijn begint om 12:00 uur en is zoals altijd gratis te bezoeken. Het is een spektakel voor jong oud, dus kom vooral even langs! Zomerexposities in Huys Egmont Tot en met de maand september kunt u in Huys Egmont weer een aantal spec taculaire exposities bekijken. Uiteraard staat de permanente expositie van Jos Hof over de heren van Egmont en hun machtige kasteel nog altijd centraal. Ook zijn nog steeds de indrukwekkende panelen over de Egmondse School te bezichtigen. Daarnaast kunt u ook de expositie ''Egmondse kinderportret ten doorErwin Bowien 1937-1938'' bezoeken, met prachtige tekeningen van pasgeboren Hoevers. Deze tekeningen werden gebundeld aangeboden aan het koningshuis ter ere van de geboorte van prinses Beatrix, begin 1938. Tot slot is in de grote zaal de foto-expositie '90 jaar Contact met de Egmonden' te zien. Deze expositie staat bol van de nostalgie en toont oude kranten, vele oude foto's en berichten uit de archieven van onze lokale krant. Geestgronden, 24 (2017), nr. 2/3 103

Geestgronden - Egmonden | 2017 | | pagina 53