VAN DE REDACTIE Precies 105 jaar geleden kregen de Egmonden landelijke bekendheid door een grote tentoonstelling die in juli en augustus in het duingebied tussen Huis ter Duin, Kerdijk en Zwartendijk werd gehouden. Dit gebied, waar nu de tennisbanen zijn, werd Nieuw Egmond genoemd. Bij de tentoonstelling was ook een grote verloting waar zelfs twee villa's verloot werden. Dit alles laat zien hoe gedreven de bestuurders toen waren om de Egmonden op de kaart te zetten. In het eerste verhaal in deze editie van Geestgronden wordt verteld hoe voortvarend deze tentoonstelling werd georganiseerd. Hoewel de 19de eeuw een uiterst belangrijke periode was in de ontwikkeling van de Egmonden hebben we er in Geestgronden nog niet zo heel veel aandacht aan kunnen besteden. In enkele voorgaande uitgaven heeft u al kunnen lezen over de persoonsregistratie in de Franse tijd en over de fusie tussen Wimmenum en Egmond-Binnen. In dit nummer kunt u lezen hoe de grens van Egmond-Binnen in 1821 officieel werd vastgesteld. Een van onze vaste schrijvers voor Geestgronden is Carla Kager. Voor deze uitgave heeft Carla twee artikelen geschreven rond de familie met de bijnaam 'de Kaf, die tot zelfs in Amerika bekend is. De bollencultuur in de Egmonden stamt uit het begin van de 20ste eeuw. Sinds die tijd kunnen we elk vooijaar genieten van de bloemenpracht achter de duinen. Anna Belleman heeft er in de jaren 30 van de vorige eeuw een ansichtkaart van uitgegeven die nu leidde tot ons laatste verhaal. We wensen u weer veel lees- en kijkplezier met dit dikke zomernummer van Geestgronden. 54 Geestgronden, 24 (2017), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2017 | | pagina 4