Jacquet en de fam. Berkenpas kwamen te wonen, kwam er een nieuwe nummering en kregen wij nummer 10 toegewezen. We woonden met de hele familie van mijn moeders kant, ooms, tantes en 'Opoe', vlak bij elkaar. Wilhelminastraat, Watertorenweg, Voorstraat en de Kerkstraat. We liepen ook langs het Vissersmonument waar we vaak speelden en bezochten natuurlijk het kerkhof waar onze ouders begraven liggen. Verder gingen we langs het oorlogsadres aan de Zevenhuizerlaan 69 in Heiloo waar de familie Zentveld werd ondergebracht toen Egmond aan Zee door de Duitsers geëvacueerd werd. De adressen hadden we weten te achterhalen door papieren en foto's te ordenen nadat onze ouders overleden waren. Ook de foto met onze moeder in klederdracht tussen de tulpen. De foto was eigenlijk een ansichtkaart. Het met potlood geschreven adres achterop was nog duidelijk leesbaar. Trijntje Smit, Pieterkeukenstraat nr. 544, Volendam. Alleen de kaart was nooit verstuurd. De postzegel ontbrak en er stond ook geen afzender op. Wie is dat meisje op de foto? Op een prachtige nazomerse dag in oktober reden we met mijn vrouw en kleinzoon naar Volendam. "We gaan detectievetje spelenvertelden we hem. Op de PC hadden we al het voorbereidende werk gedaan. De Pieterkeukenstraat, wat we in eerste instantie toch wel een vreemde naam vonden, bleek te bestaan. Op Volendam hadden ze in vroeger jaren drie kermissen per jaar. Maar dat vonden zelfs de Volendammers een beetje teveel van het goede. Op verzoek van de Volendammer raadsleden Pieter Keuken, Sijmen Tol en Hein Tuijp, waar later straten naar zijn vernoemd, is dit in 1879 teruggebracht naar één kermis per jaar. Pieter en Keuken in hoofdletters dus. Na drie keer de Edammergracht voorbij te zijn gereden kwamen we in de Pieter Keukenstraat. Een prachtig smal straatje met de karakteristieke geveltjes in het oude centrum, vlak achter de 'Dijk'. Ondanks het mooie weer was er geen kip op straat te zien. Nummer 544 bleek niet te bestaan zoals we al verwacht hadden. De nummering ging niet verder dan 23. Even later zagen we twee mensen van onze leeftijd een huisje ingaan. "Die moeten we hebbenzei ik tegen mijn vrouw, die weten meer dan de jongerenNa aangebeld te hebben ging de bovenste helft van de voordeur open. Een Smit woonde er niet in deze straat wist de bewoonster al gauw te vertellen. Na een kopie van de ansichtkaart en het adres te hebben getoond was de interesse al gauw gewekt en kwam ook haar man in de halve deuropening staan. 98 Geestgronden, 24 (2017), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2017 | | pagina 48