Bijnamen van 'Derper' Wijkers Ab van Dien Absalom, Cor/Arie Anna Kik (Antje Wijker, winkeltje Berg- str.) Arie 'ek Arie Piep z.v. Bertus Koerietet Arie van Boetje Sköit Arie van Dien Arie van Nêel Arie Voorgevoel Awie de Katteker e.a. Bertesie Kok Bommer, Simon/Arie/Corrie/Phil Cor de Koster (houtsnijwerk) Cor de Leeuw (trawlerschipper) Cor Spijker (postbode) Cor van Jans van wakkere Koen Corrie Koen de Kat Klaas/Jaap/Jansie/Aaltje de Kwieman (Simon Wijker) de Loods (Willem Wijker) de Mud (Jaap Wijker) de Paus, de Schout (Pieter Wijker) de Wirrem (Leen Wijker) Engel Schippertje Gessie (Gerrit Wijker) Houten Klaas Huib de Rons Jaap de Koster Jan 'ek Jan Lief Jan Pijpie Jan Poes Jan Tril Jankie (Jan Wijker) Japie de Katteker Japie Sag (fietsenstalling) Kaatje van sindags Pietje Kasie Kasie (Klaas Wijker) Klaas Hen Klaas Pijnster Klaas van Aal Kleine Keesie Koentje (Koen Wijker) Koeritet (Bertus Wijker, taxibedrijf) Kook, Engel/Grietje/Jans/Klaasie/Piet Kossie Saar Leen Wiets Ma van Tirs (Maartje Wijker) Ma de Mok (Maartje Wijker) Naap (Jaap Wijker) Ote Klaas Pekkie (Jan Wijker) Phil van Jan Tril (ook: 'de Voorzitter Piet de Pêeuwer (winkel Voorstraat) Pieter de Lêeuw Pieter van Job (bakker) Pietie Mug Pietie Prik (groenteboer) Poene (Aagje Wijker) Poppie (Gerrit Wijker, z.v. Cor de Koster) Reijer Piep (z.v. Bertus Wijker) Skêle (in meer families) Skêtel (Arie Wijker) Sientje de Lêeuw Sientje Pek (winkeltje) Sindagse Piet Sint Jaapie/Jan/Bertus Sjerret (Gerrit Wijker) Teun Kaan of Teun Tas (of Teen) Toet Toet (Job Wijker), Trosman Willem Zwart) Van Rijn, Leen/Piet/ Wakkere Kees Wakkere Klaas Wakkere Koen Woos, Leen/Willem/Adrie e.a. Wip (Albert Wijker) Witte Albert en ongetwijfeld nog meer... 96 Geestgronden, 24 (2017), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2017 | | pagina 46