Afb. 31 V.l.n.r: Hendrik Groen (Ouwe Jek), Klaas Wijker (Klaas de Kat die toen nog niet in 'de Stichting'zat), Philippus Groen (Fil van Piet van Leen van Aagt), Jan Groen (Jan van Glijntjë), Jan Zwart (Jan van Skeleve Engel), Willem Zwart (Willem van Leentje), Adrianus Ruinaard, Arie Zwaan (Arie Asserantie) en Jan Coenraad Jacobus Broek. Foto Jonker, 1951 of 1952. De namen zijn ontleend aan het onderschrift van deze foto die in de gang van de Prins Hendrik hangt. Wie helpt? De in de tabel genoemde bijnamen van Derpers met de familienaam Wijker zijn voornamelijk afkomstig van oude lijsten gemaakt door Thijs Dekker, Jan van Loo, Andries Zwart, Klaas Zwart uit IJmuiden en uit een schrift met her inneringen van Jaantje Koper. Klaas Wijker (Arie's zoon) en William Wijker hebben zonder het van elkaar te weten een alfabetische lijst gemaakt. Volle digheid is onmogelijk, maar meer onderzoek is wel gewenst, want bijnamen spreken tot de verbeelding. Het zou mooi zijn om van nog meer bijnamen te weten wie er wordt bedoeld. Ook horen er anekdotes bij en oude foto's en soms is nog bekend hoe die bijnaam is ontstaan. De kennis over dit stukje Derper cultuur voor zover die nog aanwezig is, mag niet verloren gaan. Wie wil helpen met het opsporen van die gegevens (een prachtige klus!) is van harte uitgenodigd om contact met mij op te nemen. Ook aanvullende informatie is welkom. Tel. (072) 506 5692 of mail c.kager.egmond@gmail. com. Geestgronden, 24 (2017), nr. 2/3 95

Geestgronden - Egmonden | 2017 | | pagina 45