zijn leven Engels leerde en op goede voet kwam te staan met de blanken. Zijn naam komt voor op het verdrag van Fort Laramie van 1868 en hij moet in de kranten en de geschiedenisboekjes van die tijd hebben gestaan. Aardig detail: zijn moeder heette 'Walks with pipe(loopt met een pijp). Wip was, zoals vele Derpers, een natuurmens, een tengere en lenige stroper en hij had ook nog een haakneus. Zo gezocht is het niet, dat het Amerikaanse stel hem lief kozend de bijnaam van deze indiaan hebben gegeven. Ik hoor Derper Pieter Prins (1927 - 2011) bij zijn landje in duin nog zeggen: "Wij zijn de laatsten der Mohikanen en zo voelen Derpers dat vaak letterlijk. Het is toch wel bijzonder dat er in het verre Amerika nog altijd belangstelling is voor een eenvoudige Derper met de bijnaam Wip. Met dank aan alle in het artikel genoemde personen die informatie hebben gegeven of op andere wijze hebben geholpen. Aanvullende informatie, ook over anderen die voor Melchers hebben geposeerd, is welkom via 072 506 5692 of mail c.kager.egmond@gmail.com 92 Noten 1In de kadastrale gegevens staat George Hitchcock als eigenaar vermeld. Regionaal Archief Alkmaar, met dank aan Louis van der Zeijden. 2. Ron van Vleuten, Amerikaanse schilders in Egmond, Geestgronden, oktober 1994 en juli 1995. 3. De brief van Jochem Blaauboer uit 1941 is te vinden in regionaalarchiefalkmaar.nl kranten. 4. Ron van Vleuten en Ron Ranzijn, Gari Melchers in Egmond, Catalogus en verslag van de tentoonstelling in het Dorpshuis, collectie Stichting Historisch Egmond. 5. Joseph G Dreiss, edited by Richard S. Reid, Gari Melchers, His Works in the Belmont Collection, University Press of Virginia, Charlotteville. 6. Carla Kager, De Loodsen, een bijzonder schilderij van Gari Melchers, Carla Kager, Geest gronden, september 2015, blz. 88. 7Piet Spijk en Annemarie Timmer, Bernard Essers 1893- 1945, Uitgegeven door Waan- ders, Zwolle en Drents Museum Assen, pagina 135 t/m 138. 8. Genealogie Gomez, Genealogie Online. Deze stamboom op internet is gebruikt als basis informatiebron in de wetenschap dat de jaartallen etc. niet altijd kloppen. Alleen de gegevens van enkele broers Wijker zijn nagetrokken d.m.v. hun overlijdensaktes; ook op internet te vinden op regionaalarchiefalkmaar.nl personen zoeken 9. De Militieregisters zijn tegen geringe betaling op internet te raadplegen. 10. Luc Lassche, De evacuatie van de Prins Hendrik Stichting, samenvatting van het verslag van S.C. van der Gaag, Geestgronden, april 2010. 11J. Langendoen, Lotgevallen in de Prins Hendrik Stichting in de oorlogsjaren 1942 tot 1945, Archief Museum Prins Hendrik de Zeevaarder Geestgronden, 24 (2017), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2017 | | pagina 42