van Melchers zo vaak voorkomt. Had Arie Wijker al het voorgevoel dat oude foto's van Egmonders wel eens van pas konden komen? Spotted Tail Afgelopen winter schreef Joanna Catron vanuit Amerika haastig en een beet je opgewonden dat ze iets leuks had gevonden in het Melchers-archief. Op 17 april 1904 schrijft Corinne Melchers aan haar moeder iets over Wip n.a.v. het schilderij 'Dutchman with pipeDaaruit blijkt dat Gari en Corinne een speciale bijnaam voor hem hadden. 'Gari has sent a splendid study or portrait of 'Spotted Tailto the Berlin show - the image of him, with that wonderful dumb, enquiring comical expressing he wears whenever he is telling you yarns and asks your approval.Corinne schrijft dat Gari naar een expositie in Berlijn een fantastisch portret heeft ingestuurd van 'Spotted Tail' (Gevlekte Staart) 'met die prachtige droogko mische uitdrukking die hij altijd heeft als hij verhalen vertelt en dan je in stemming vraagt'. Waarschijnlijk zei hij op zijn Derpers af en toe zoiets als: "Wêet je niet? Joanna Catron vraagt of we de bijnaam herkennen. Nooit van gehoord, maar het internet brengt uitkomst. Spotted Tail blijkt een 'Chief' ofwel indianenopperhoofd te zijn van de Brulé Lakota Sioux uit Zuid-Dakota (c.a. 1823 - 1881) Hij was een strijder die in Afb. 29 'Dutchman with Pipe' (Ne derlander met pijp) 1900 -1904, olie verf 160 xl04 cm, Sheldon Museum of Art, Nebraska Art Association. Op de foto van dit bijna levensgrote schilderij werd Albert Wijker (Wip) in 1980 nog herkend door oudere dorpsgenoten. Geestgronden, 24 (2017), nr. 2/3 91

Geestgronden - Egmonden | 2017 | | pagina 41