Melchers woonde tussen 1884 en 1909 met tussenpozen in Egmond aan Zee en Egmond aan den Hoef. Met zijn Egmondse werk was hij zeer succesvol. De meeste schilderijen zijn in het bezit van Amerikaanse musea. Recent ver kochte werken brachten vele tienduizenden dollars op. Wip werd herkend 'Hart voor Egmond' zette zich destijds in voor de historie en het behoud van het eigene van de Egmonden. Het bestuur oiganiseerde in 1980 in het dorps huis Hanswijk een tentoonstelling over het werk van Melchers met fotoma teriaal uit 'Belmont' dat een museum voor Melchers was geworden. Ron van Vleuten en Ron Ranzijn hadden een catalogus (4) samengesteld met informa tie en vragen over de personen op de schilderijen. Er kwam veel publiek op af. Enkele bezoekers hadden Melchers nog mee gemaakt en zij roemden de sympathieke, altijd goedgehumeurde schilder en zijn lieve vrouw Corinne die beiden bevriend waren met veel Egmonders. Wat betreft de geschilderde personen waren de bezoekers het niet altijd eens, maar de markante kop van Wip werd, lang na diens dood, nog met grote stelligheid herkend op 'Het laatste avondmaal'Man met pijpen 'De stu wadoor Afb. 22 Albert Wijker po seerde voor "Ihe Stevedore' (de stuwadoor), elders ge noemd: 'Peasant with bowl' (boer met een kom). Eige naar onbekend. Deze foto uit 1907 van het nog niet ingelijste werk, be hoort tot de Peter A. Juley Son Collection, Photograph Archives Smitsonian Art Museums Washington. 82 Geestgronden, 24 (2017), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2017 | | pagina 32