De brief van Captain Blaauboer De zoektocht begon in het archief van Ron Ranzijn, waar ik o.a. de Judas- anekdote vond, opgetekend door Ron van Vleuten in de tijd toen hij nog op Schuylenburg woonde. Hetzelfde landgoed aan de Herenweg 292 in Egmond aan den Hoef, waar Hitchcock ooit woonde en waar ook Melchers heeft ge schilderd. (2) De Van Vleutens hadden op zolder een lange brief gevonden van de Egmondse zeekapitein Jochem Blaauboer, gepubliceerd in de Alkmaar- sche Courant van 4 januari 1941.(3) Captain Blaauboer (1891 - 1969) was gezagvoerder van de Koninklijke Paketvaart Maatschappij (KPM). Vanwege de oorlog verbleef hij in Amerika en zo kwam hij terecht in de Corcoran Gallery in Washington D.C. waar werk hing dat Gari Melchers in de Egmonden had gemaakt. De directeur van het museum was een groot bewonderaar en vriend van Melchers en via hem kon Blaauboer een bezoek brengen aan de weduwe Corinne Melchers in het nabije Virginia op het landgoed 'Belmont'De oud-Egmonder viel er van de ene verbazing in de andere. Op tal van schilderijen herkende hij Egmond en zijn vroegere dorpsgenoten. Zo schrijft hij: 'In 'Het laatste avondmaal' herkende ik in een van de Apostelen, de legendarische figuur van 'Wipbij Egmondzeeërs welbekend. Dit schilderij is wereldberoemd en hangt in de hoofdstad van Virginia, Richmond.Deze brief bracht de beide 'Rons', be stuursleden van het toenmalige 'Hart voor Egmond', op een lumineus idee, waar we nu nog plezier van hebben. Afb.21 Zelfportret van Julius Garibaldi Melchers met beeldje van Eva, olieverf 96 x 66 cm, Gari Melchers Home and Studio, Fredericksburg Virginia (Col. Belmont 1278) Geestgronden, 24 (2017), nr. 2/3 81 9 y

Geestgronden - Egmonden | 2017 | | pagina 31