publiek volgestroomde tentoonstellingsterrein aan te komen. Hier werd door de twee graven op theatrale wijze het Smeekschrift der Edelen aan landvoogdes Margaretha van Parma aangeboden, zoals dat in werkelijkheid in 1566 had plaatsgevonden. De dag werd afgesloten met een bal champêtre (openlucht bal). Op zondag 18 augustus kwam ook aan de Egmondsche tentoonstelling een einde. Overdag was er nog een gemaskerd bal, 's middags voor kinderen, 's avonds voor volwassenen. Aansluitend was een groots vuurwerk, met als slotnummer Leve EgmoncT. Hiermee kwam een prachtige maand vol feestelijkheden tot een einde en stond Egmond met haar rijke verleden en even interessante heden voorlopig weer op de kaart. Diverse exposanten kregen na afloop een bekroning, in de vorm van een gouden of zilveren medaille, voor hun inzending. De hoogste onderscheidingen gingen naar de Fa. Dikkers uit Meppel (voor het door hen getoonde en gedemonstreerde drijfbaar doek RETTUNG) en naar The Fire Extinguisher uit Eastbourne, Engeland (voor de door hen getoonde en gedemonstreerde KYL-FYRE brandblusser). Op de gepubliceerde lijst van bekroonde bedrijven stonden ook twee namen van bedrijven dichter bij huis: De Prins Hendrik Stichting won een gouden medaille met zilveren eremedaille voor de door hen ingebrachte huisvlijtartikelen en ook de Alkmaarse scheepsbouwer Jachtwerf Nic. Witsen ontving een gouden medaille, voor de door hen getoonde scheepsmodellen. Afb. 11 Gouden medaille van de Egmondsche Tentoonstelling bij Jachtwerf Nic Witsen te Alkmaar. Foto Martijn Mulder. Geestgronden, 24 (2017), nr. 2/3 67

Geestgronden - Egmonden | 2017 | | pagina 17