de geschiedenis. Wilt u alles weten over het maritiem verleden van Egmond aan Zee? Of van de begraafplaatsen in de Egmonden? Of van de Egmondse School? Kijk dan eens op www.rondleidingen-in-Egmond.nl waar u kunt kiezen uit diverse kant-en-klare rondleidingen, die aan te vullen zijn met al lerlei opties, zoals een koffieontvangst in de Slotkapel, films kijken in Huys Egmont, een high tea in de duinen, midgetgolfen, en ga zo maar door. Op deze manier kunt u leuke dagjes-uit zelf samenstellen, voor uzelf, voor het hele gezin, voor een familiedag, of voor het jaarlijkse uitje van uw vrienden groep. Lamoraaljaar 2018 Volgend jaar herdenken we de tragische onthoofding van graaf Lamoraal van Egmont in Brussel, dan exact 450 jaar geleden. Dit wordt in nauwe samen werking met de gemeenten Weert, Beijerland en Zottegem (België) geor ganiseerd, waarbij de coördinatie van de Egmondse bijdrage bij Stichting Historisch Egmond ligt. Diverse Egmondse initiatieven zullen tezamen een indrukwekkend feestprogramma gaan vormen, waar de werkgroep Lamo raaljaar al twee jaar mee bezig is. Het belooft een mooi feest te worden, waar u uiteraard de komende tijd nog meer over zal horen. Slotfestijn 2017 Het Slotfestijn vindt dit jaar plaats op zaterdag 9 september, tijdens Open Monumentendag. Het thema van dit jaar is 'Middeleeuwse Geneeskunde'. Tussen 12:00 uur en 17:00 uur kunt u rond Huys Egmont en de slotfunda- menten getuige zijn van zeer bijzondere middeleeuwse acts. Zo zijn er keis nijders, piskijkers, kwakzalvers, chirurgijns, barbiers en vroedvrouwen, die het publiek op unieke wijze mee terug gaan nemen naar de tijd waarin vier levenssappen bepalend waren voor de gezondheid van de mens. Dit spekta kel mag u absoluut niet missen, dus zet de datum alvast in uw agenda! Secretaris Vanaf half maart hebben wij een nieuwe secretaris, Frank Meijer, die hiermee Jan Osinga opvolgt als bestuurslid. Wij bedanken Jan voor zijn jarenlange enthousiasme en flexibele instelling en wensen Frank veel succes en plezier in zijn nieuwe functie. Geestgronden, 24 (2017), nr. 1 51

Geestgronden - Egmonden | 2017 | | pagina 53