De nieuwe Bad-Bode Het overzicht bevat nu al 60 bezienswaardigheden en gaat geheel vernieuwd zelfstandig verder onder de naam Rondje Egmond. Frits van Eek zorgde o.a. voor een aantal van de sprankelende foto's en Carola Krieger maakte de Duitse vertaling. Ook alles vrijwillig. Het initiatief breidt zich uit en we krijgen o.a. medewerking van het Contact met de Egmonden en van de Egmondkrant, zeg maar de Bad-Bode van deze tijd. De editie 2017 is weer gratis verkrijgbaar. Deze tweetalige krant hoort bij de website Egmond.nl die o.a. een agenda bijhoudt van alles wat er in de Egmonden plaats vindt. Doe eens een Rondje Egmond Rondje Egmond laat op eigen wijze zien wat de Egmonden speciaal maakt. Het is voor bewoners en nieuwkomers, voor cultuurzoekers en voor mensen die gewoon wat leuks willen doen met de kinderen. De bezienswaardighe den van Egmond aan Zee hebben veelal te maken met de zee. Ze staan in de volgorde van een rondwandeling die als brochure (NL of D) verkrijgbaar is bij PostaanZee. In Egmond-Binnen gaat het vooral over de abdij, het Lioba- klooster, 'Afieskapelletje, (bol)bloemen en pompoenen. In Egmond aan den Hoef zijn het Slotkwartier en de straatjes eromheen nog altijd schilderachtig mooi. Nu Huys Egmont elk weekend open is, kan een bezoek worden ge combineerd met Museumhoeve Overslot, Galerie de Kapberg en het nieuwe 'Rondje van RoghmanMaar begin uw Rondje Egmond eerst thuis op de computer en kom tot ontdekking dat de drie Egmonden veel meer te bieden hebben dan u al wist. 48 Geestgronden, 24 (2017), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2017 | | pagina 50