In de laatste uitgave van Geestgronden van december 20 i 6 staat een tout betref1- fende de locatie van het burgemeestershuis. In dit artikel wordt uitgelegd wat er mis is gegaan. Luc Lassche ALERTE LEZER WIJST BURGEMEESTERSWONING AAN Het is altijd prettig om reacties te krijgen op artikelen die in Geestgronden worden gepubliceerd. Vaak gaat het over aanvullingen, maar soms wordt er ook op fouten van inhoudelijke aard gewezen. Zo kwam er na het versprei den van het laatste nummer van Geestgronden een reactie van een lezer die aangaf dat er in het artikel over burgemeester Pranger een fout staat. Het in het artikel vermelde burgemeestershuis, daar waar nu Zeeman gevestigd is, was helemaal niet het huis van burgemeester Pranger, aldus onze lezer. Na enig onderzoek werd al snel duidelijk dat hij gelijk heeft. De juiste burge meesterswoning was, wat nu bekend staat als, het Pravisanipand. Bedankt aandachtige lezer. Het burgemeestershuis Na vergelijking van de krantenfoto van de versierde woning van buigemees- ter Pranger bij zijn 25-jarig jubileum in 1908 met oude ansichtkaarten en met foto's van Google Streetview werd zonder meer duidelijk dat het Pravisani pand (nu Voorstraat 122) de voormalige burgemeesterswoning is geweest. Uit verder onderzoek in het kadaster kwam tevens naar voren dat dit pand van 1885 tot 1920 in het bezit is geweest van Pranger Daarna is het tot 1939 in het bezit geweest van Noord Zeebad Egmond, waarna het aan Pieter Bindt werd verkocht. Vanaf 1951 is het in het bezit van Pravisani die er vele jaren de bekende Italiaanse IJssalon heeft gehad. Hoe kon het mis gaan? Hoewel de foto uit 1908 van het burgemeestershuis met ereboog niet erg helder is, blijkt na vergelijking met ansichtkaarten uit die tijd, dat er geen misverstand kan bestaan. In zijn artikel over burgemeester Pranger gebruikte André Bakker een artikel van Albert van der Zeijden dat in december 2002 in Geestgronden was gepubliceerd. André citeert bijna letterlijk: 'De ruime burgemeesterswoning was gelegen even voorbij de Oud-Katholieke kerk, vlak tegenover het huidige Burgemeester EymapleinDe vergissing moet dus al in het artikel van Albert zijn opgetreden. Geestgronden, 24 (2017), nr. 1 41

Geestgronden - Egmonden | 2017 | | pagina 43