Natuurlijk is het de bedoeling dat de leden van de vereniging ook zelf een geldelijke bijdrage leveren. In artikel 25 van het reglement staat dat aan het einde van de zitting, maar voor het gebed, iedereen een geheime gift in de collectebus doet. Om die reden is het belangrijk dat de leden de bijeenkom sten trouw bijwonen en mogen ze volgens het reglement ook geen bons in ontvangst nemen buiten de bijeenkomsten om. De '...wekelijksche collecte zou daardoor zeer komen te lijden.(,3> In de beginjaren stelt een lid (waar schijnlijk een trouwe bezoeker) zelfs voor om een boete in te stellen bij ver zuim, maar het voorstel krijgt geen bijval van de overige leden (14). Dat niet alle leden even trouw zijn in hun bezoek blijkt ook wel uit de opmerking van de President op 24 mei 1900. Hij moet tot zijn spijt zeggen dat de opkomst de laatste tijd te wenschen overlaat De mannen van het eerste uur In de zomer van 1897 wordt in een vergadering op de pastorie besloten tot de oprichting van de Conferentie onder de naam van St. Adelbertus en op zondag 15 augustus 1897 is de eerste vergadering met 13 leden. De leden zijn: G. Ruigewaard, PJ. Brouwers, P. Ruiter, J. Apeldoorn, Jb Apeldoorn, L. van Duin, J. Klooster, A. Zonneveld, O. de Goede, A. Valkering, W. Baltus, J. Alleman en dhr. Oorthuis. Naast de leden zijn ook pastoor Looyaard, de kapelaan, en leden van de Vincentiusverenigingen uit Alkmaar en Kralingen (Rotterdam) bij de eerste officiële vergadering aanwezig. Deze eerste vergadering worden de taken verdeeld en een aantal praktische zaken geregeld. Tot President wordt met 7 stemmen het hoofd van de open bare school te Egmond-Binnen, Petrus Josias Brouwers, verkozen. Met 5 stemmen wordt Gerrit Ruigewaard, de aannemer uit Egmond aan Zee en be kend van de kalkovens, vicepresident. Secretaris wordt Reinier Zoon. Rei- nier was kleermaker en startte rond 1900 een kledingwinkel op de Herenweg. Tevens was hij in het begin van de 20e eeuw de eerste dirigent en voorzitter van de muziekvereniging 'Lamoraal van Egmont' en dirigent van het kerk koor in Egmond aan den Hoef. Dan zijn er nog een paar taken te verdelen. Ursem wordt de penningmees ter, Alleman bibliothecaris, Ruiter magazijnmeester en Jb. Apeldoorn de 'klachtopnemer'. Voor de vereniging is het hebben van een bibliotheek een belangrijk onderdeel. In artikel 13 van het reglement staat 'De bibliothecaris verzamelt leerzame boeken, geschikt voor de personen, die door de Confe rentie worden ondersteund en teekent aan, welke dezer gegeven of geleend 8 Geestgronden, 24 (2017), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2017 | | pagina 10