Bestuur: Secretaris gezocht! In de vorige editie van Geestgronden vermeldden wij dat wij een nieuwe secretaris hadden gevonden in de persoon van Jan Pieter Goossens. Van wege omstandigheden gaat deze bestuurswissel helaas toch niet door en dus zijn wij opnieuw op zoek naar een secretaris voor onze stichting. Heeft u een paar uur per week over, heeft u wellicht enige ervaring als secretaris en vindt u het leuk zitting te nemen in het bestuur van Historisch Egmond? Neem dan contact op met Jan Osinga via e-mail (info@historischegmond. nl) of telefoon (072-5315294). In memoriam: Jan Schouten Helaas is op 7 oktober jl. Jan Schouten overleden. Jan verzorgde als gids vele rondleidingen voor Historisch Egmond en heeft op deze manier enorm bijgedragen aan de bewustwording van de lokale geschiedenis onder be zoekers van binnen en buiten de Egmonden. Wij zijn dankbaar voor zijn jarenlange enthousiasme en inzet en wensen de familie veel sterkte bij het verwerken van dit verlies. Schenkingen Ook in de afgelopen periode hebben wij weer diverse schenkingen ontvan gen. Zo kregen wij van Piet Zwart een handgeschreven factuur van Dran kenhandel Joh. Molenaar uit 1926 (Afb. 33), van oud-burgemeester Enno Brommet kregen wij een groot aantal boeken over de Egmonden en via het Museum Prins Hendrik de Zeevaarder ontvingen wij vele foto's uit hun archief. Heel veel dank hiervoor! In het bijzonder willen wij de heer G.P. Groot uit Egmond-Binnen bedan ken, die ons tijdens de Open Dag in november een USB-stick met ruim 15.000 foto's van Egmondse straten-door-de-jaren-heen kwam brengen. We werken er hard aan om deze foto's zo snel mogelijk beschikbaar te maken op www.beeldbankegmond.nl. 158 Geestgronden, 23 (2016), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2016 | | pagina 56