Ook zal het centrum regelmatig op werkdagen geopend zijn, tijdens on derzoek, werkzaamheden, werkgroep-bijeenkomsten, e.d. Zo kunnen passanten, dagjesmensen en andere toeristen optimaal profiteren van onze aanwezigheid en ook op werkdagen voorzien worden van historische uitleg in woord en beeld. Dus ziet u de vlaggen buiten hangen, dan bent ook u van harte welkom. In Huys Egmont kunt u terecht om bijvoorbeeld oude en nieuwe boeken over de Egmonden te lezen, oude kranten (Contact) in te zien, zelf on derzoek te doen, oude films en foto's te bekijken en Egmond-artikelen te kopen, zoals de Egmondse vlag, boekjes Geestgronden, stickers, boeken, enzovoort. Uiteraard kunt u ook zo maar even binnenlopen voor een kopje koffie of om even te kletsen over vroeger. Huys Egmont is er, behalve voor de eigen inwoners, ook voor toeristen, wandelaars, fietsers en andere recreanten. Het oude raadhuisje van de vroe gere gemeente Egmond-Binnen is door Jos Hof ingericht met een perma nente expositie over het kasteel en de heren van Egmond. Ook aan gezinnen met kinderen is gedacht. Zo is er in Huys Egmont een speelhoek ingericht en is er een historische familiespeurtocht ontwikkeld met leuke informatie en vragen over het kasteel. Misschien een leuk idee voor het eerstvolgende kinderfeestje? Komt u ons helpen met Huys Egmont? We zijn op zoek naar enthousiaste mensen die willen helpen met de dage lijkse gang van zaken en die af en toe (bijvoorbeeld één keer in de maand) gastheer of gastvrouw willen zijn in Huys Egmont. Heeft u zin om een ge zellige groep enthousiaste mensen te helpen en lijkt het u ook leuk om van Huys Egmont het visitekaartje van het historische Slotkwartier te maken? Neem dan contact op met Martijn Mulder (info@historischegmond.nl of tel. 06-51689620) of loop eens binnen bij Huys Egmont. Webshop Eind vorige maand is onze nieuwe webshop online gegaan. U kunt in deze webshop diverse boeken, Geestgronden en Egmondse Vlaggen bestellen en afrekenen, waarna de bestelling binnen enkele dagen thuis bezorgd wordt. U vindt de webshop op onze website historischegmond.nl -> Webshop Geestgronden, 23 (2016), nr. 4 157

Geestgronden - Egmonden | 2016 | | pagina 55