KORT NIEUWS Terugblik 2016 was een druk en bewogen jaar, waarbij veel plannen van ons zijn gerealiseerd. Zo zijn er weer drie fantastische edities van Geestgronden ge maakt, vol met mooie verhalen. In juni organiseerden we een zeer geslaagd en gezellig Slotfestijn. Dat was dit jaar voor het laatst als onderdeel van het Hoeverdorpsfeest. Vanaf komend jaar zal het Slotfestijn een zelfstandig evenement zijn, dat voortaan op de tweede zaterdag van september (Open Monumentendag) zal worden gehouden. Ook de jaarlijkse donateursavond, dit keer in de Prins Hendrik Stichting, was een succes. Een groot aantal bezoekers heeft daar een mooie collectie films kunnen bekijken. In de afgelopen maanden is ook ons project Slotkwartier Fase I voor een groot deel gerealiseerd. Zo staan er inmiddels prachtige informatiepanelen in het Slotpark en is een leuke familiespeurtocht gemaakt, waar nu al veel gebruik van wordt gemaakt. Ook ons informatiecentrum tegenover de Slotfundamenten nadert haar voltooiing. Na vele weken van hard werken ziet het er naar uit, dat we u begin januari welkom kunnen heten in ons Huys Egmont: Een nieuwe, uit gebreidere versie van het oude HIC. Regelmatig zullen wij daar exposities houden, films vertonen, lezingen houden, workshops organiseren en inloop- dagen hebben. Houd onze website en de lokale kranten in de gaten voor het laatste nieuws! Kortom, reden genoeg om alle vrijwilligers die aan het bovenstaande heb ben meegeholpen héél hartelijk te bedanken. Zonder jullie hadden we dit niet voor elkaar gekregen! Verder wenst het bestuur u allen hele fijne feest dagen en een prachtig 2017, waarbij we hopen u vaak te mogen zien in ons nieuwe Huys Egmont. Huys Egmont: voor en door bewoners! Met het gereedkomen van ons onderkomen aan de Slotweg, zal er het één en ander gaan veranderen. Zo zullen er géén specifieke Open Dagen meer zijn, zoals tot nu toe op de eerste zondag van de maand. Het Huys Egmont zal namelijk iedere zaterdag en zondag van 14:00 uur tot 17:00 uur geopend ziin. 156 Geestgronden, 23 (2016), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2016 | | pagina 54