VAN DE REDACTIE Willem Laroij, een naam die de meeste Egmonders nu niet veel meer zal zeggen. Dat was 100 jaar geleden wel anders. Willem Laroij was in die tijd schoolhoofd van de lagere school in Egmond aan Zee. De school was gelegen op wat nu het Eijmaplein heet, tegenover het huis van de toenmalige burgemeester Pranger. Willem komt in twee verhalen in deze uitgave van Geestgronden voor. Twee verhalen, die nu, na meer dan 100 jaar, nog steeds actueel zijn. Rechtzaken over bestuurlijke fraude en geweld op school. André Bakker schreef over de misstappen van burgemeester Pranger aan het begin van de twintigste eeuw en Rob Leijen vond in het archief bij toeval zaken die in dezelfde tijd speelden en op bijna dezelfde plaats. Verder in dit nummer een uitgebreid historisch onderzoek over het Huis Tijdverdrijf, de buitenplaats waar ooit in de zeventiende eeuw Nicolaes Witsen woonde. De Tijdverdrijflaan in Egmond aan den Hoef herinnert nog aan de plaats waar dat huis ooit heeft gestaan. Igor WladimirofF, de schrijver van dit artikel, geeft veel bijzonderheden over het ontstaan van dit huis en zijn bewoners. Dit is het laatste nummer van Geestgronden van 2016. We willen hierbij in het bijzonder alle schrijvers bedanken voor hun enthousiaste vrijwillige bijdragen waarmee we dit boekje dit jaar weer van prachtige verhalen konden voorzien. Maar ook alle donateurs (halen we in 2017 de '1000Zonder hen zou de uitgave onmogelijk zijn geweest. We rekenen volgend jaar weer op jullie. Hartelijk dank. Geniet van deze uitgave. Tot volgend jaar! 106 Geestgronden, 23 (2016), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2016 | | pagina 4