Afb. 23 Johan Picardt. Gravure door P. Holsteijn (1660) naar een schilderij van H. Nijhoff. loir AN r ut Tmiou) ctjs Efar.fia CTYdföitiMi# J'asfsrr trim Johan Picardt De eerste eigenaar en bewoner van de hofstede Tijdverdrijf, Johan Picardt (1600-1670), was afkomstig uit het graafschap Bentheim waar zijn vader hofprediker was. (16) (Afb. 23) Na het gymnasium vertrok de jonge Johan Picardt op zijn twintigste naar Friesland om aan de academie van Franeker theologie te gaan studeren. Hij voltooide zijn studie in 1623 aan de universiteit van Leiden en werd nog in hetzelfde jaar als predikant beroepen door de gereformeerde gemeente van Egmond aan Zee. Het kon niet voorspoediger, temeer omdat hij kort nadien, in 1625, zou trouwen met Rocha Brederoe (ook wel Rokusje genoemd), enige dochter van de welgestelde Jan Comelisz. Brederoe en Agnieta Muijs van Holij.(17) Brederoe - bijgenaamd Uyttenhage - was, zoals de bijnaam al zegt, afkomstig uit Den Haag en zou afstammen van een burgemeestersfamilie. Zijn beroep is onbekend maar hij beschikte over zodanig kapitaal dat hij in Egmond kon beleggen in onroerend goed. Hij had onder andere in 1615 een langs de duinen gelegen stuk land ten zuiden van Egmond aan den Hoef gekocht dat hij al eerder in gebruik had. Het perceel, 2,5 morgen groot, zijnde een gedeelte van Tijdverdrijff, tussen Rinnegom en Egmond aan den Hoef kocht hij van Guerte Pietersdr., weduwe van Gerrit Jansz. Bijl. (18) Dit deel Geestgronden, 23 (2016), nr. 4 137

Geestgronden - Egmonden | 2016 | | pagina 35