in handen gedrukt met de afspraak zijn mond te houden. Maar burgemeester Eijma heeft inmiddels de officier van justitie in Alkmaar al ingelicht. Egmonden in rep en roer Twee dagen heeft de ex-burgemeester wellicht gehoopt dat het met een sisser zou aflopen. Maar als hij zich op donderdag rond half vijf 's middags naar Egmond aan den Hoef begeeft, wordt hij onderweg aangehouden door een politieagent uit Alkmaar, die als rijksveldwachter ook buiten Alkmaar de wet mag handhaven. De agent leidt hem terug naar zijn woning. Vervolgens wordt hij naar het gemeentehuis gebracht, waar hem een eerste verhoor wordt afgenomen door burgemeester Eijma (tevens hulpofficier van justitie). Inmiddels hebben zich honderden voor het gemeentehuis verzameld. Terwijl Pieter Pranger naar de stoomtram naar Alkmaar wordt geleid, waarin een coupé voor hem is gereserveerd, staat daar ongeveer het hele dorp de ernst van de zaak te bespreken. Donderdagavond en de hele vrijdag wordt hij in Alkmaar verhoord door de officier van justitie. Burgemeester achter tralies Het nieuws bereikt natuurlijk ook al snel Egmond-Binnen. De dinsdag daarop vergadert de gemeenteraad van Egmond-Binnen. Op de agenda is het ontslag van de gemeentesecretaris gezet. Unaniem is de gemeenteraad het erover eens dat gemeentesecretaris Pranger oneervol moet worden ontslagen. Die zit inmiddels in voorarrest in het Huis van Bewaring Schutterswei te Alkmaar. Eind oktober wordt het voorarrest vanwege de nieuwe zaak omgezet in detentie. Afb. 17 Gevangenis Schutterswei in Alkmaar. Foto R. Sierag en E.M. Schipper voor ditisalkmaar.nl 124 Geestgronden, 23 (2016), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2016 | | pagina 22