KORT NIEUWS Nieuwe secretaris Deze zomer heeft het bestuur afscheid genomen van Jan Osinga en verwelkomden wij Jan Pieter Goossens als nieuwe secretaris. Wij willen Jan heel hartelijk danken voor zijn jarenlange inzet en Jan Pieter veel succes wensen in zijn nieuwe functie. Het bestuur van Stichting Historisch Egmond bestaat momenteel uit de volgende personen: Martijn Mulder (voorzitter), Jan Pieter Goossens (secretaris), Aad van de Berg (penningmeester), Ron van der Does en Rina van de Reep. Donateursavond Onze jaarlijkse donateursavond zal plaatsvinden op vrijdag 7 oktober, in de Prins Hendrik Stichting te Egmond aan Zee. Om 20:00 uur (inloop vanaf 19:30 uur) begint een leuke foto- en filmavond, waarin bijzonder Egmonds materiaal uit diverse privécollecties zal worden getoond. Een uitnodiging voor deze gezellige avond vindt u bijgesloten bij deze Geestgronden. We rekenen op een grote opkomst, dus kom vooral op tijd. Vol is vol.. Het Rondje van Roghman Op initiatief van Historisch Egmond zullen in het najaar in het Slotpark in Egmond aan den Hoef enkele panelen worden geplaatst, die de bezoekers het één en ander moeten vertellen over de geschiedenis van het kasteel. Uitgangspunt hierbij zijn de, in 1645 door Roelant Roghman gemaakte, pentekeningen van de ruïnes van het kasteel, gezien vanuit verschillende punten. Door panelen met deze pentekeningen te plaatsen op de plekken waar de kunstenaar ze ooit tekende, zullen bezoekers een goed beeld krijgen van het kasteel zoals het er na de verwoesting uitzag. Het project maakt deel uit van een groter plan om het Slotkwartier aantrekkelijker te maken voor bewoners en bezoekers en wordt mede mogelijk gemaakt door de gemeente Bergen, de Rabobank en het Prins Bernhard Cultuurfonds. Update: CultuurHuys Egmont Achter de schermen wordt momenteel hard gewerkt aan de uitbreiding van ons Historisch Informatiecentrum, tegenover de slotfundamenten in Egmond aan den Hoef. Ook het andere lokaal van het oude schooltje en het voormalig raadhuisje van de gemeente Egmond-Binnen zijn ons inmiddels door de gemeente Bergen ter beschikking gesteld, dus er wordt druk gesaneerd, getimmerd en geschilderd, om alles zo snel mogelijk in gebruik te kunnen nemen. Geestgronden, 23 (2016), nr. 2/3 101

Geestgronden - Egmonden | 2016 | | pagina 55