Er werden verschillende ideeën aangedragen voor de herbestemming van het oude postkantoor, dat na een grondruil met de PTT eigendom was van de gemeente. Jan Mooij van Café 'De Meerpaal' wilde het pand als horecabedrijf inrichten, maar kreeg niet de benodigde vergunning. Jaap Eeltink schreef in 1979 een open brief in hetContact' met de suggestie er een soort theater voor kleinkunst van te maken en als ruimte voor allerlei andere verenigingen. Hij verwoordde het mooi in zijn ingezonden stuk: 'Het gebouw heeft als kerk én als postkantoor de gemeenschap een dienst bewezen, tweemaal om het 'woord' bij de mensen te brengen, maar dan wel met zeer verschillende betekenis. Welnu, voor een derde maal zouden we dit stramien kunnen borduren.Dit idee kreeg veel bijval van onder andere de Stichting Hart voor Egmond. Maar zoals vaker in dit soort gevallen voer de gemeente haar eigen koers en koos voor het geld in plaats van de wil van het volk. Het pand werd verkocht aan projectontwikkelaar Van der Bult in Heerhugowaard. Na de verhuizing van de PTT naar het nieuwe onderkomen heeft het pand nog twee jaar leeg gestaan met dichtgetimmerde ramen en raakte in verval. Het werd gevaarlijk, want de jeugd zat er geregeld in te drinken en stookte er wel eens een vuurtje. In maart 1985 werd het met de grond gelijk gemaakt en verrees er een gebouw met appartementen. 'Het is geen toonbeeld van fraaie architectuur en mag als één van de lelijkste gebouwen van Egmond aan Zee genoemd worden. Bronnen 1. Als de kerk kon spreken... (1886-1986) Een eeuw oud-katholieke kerk aan de Voorstraat te Egmond aan Zee 2. Archief Stichting Historisch Egmond 3. Regionaal Archief Alkmaar 4. Beeldbank Egmond 5. Contact met de Egmonden 6. Rinus Groefsema (oud-directeur Postkantoor Egmond aan Zee) 7. Meinard Groefsema (oud-medewerker Postkantoor Egmond aan Zee) 62 Geestgronden, 23 (2016), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2016 | | pagina 16