VUURWERK DICK ZENTVELD graag bijvoorbeeld het rookwerk in de Peperstraat gehouden, dan had ze wat te doen. Maar dat ging niet. De zaak verhuisde als geheel. Het hoorde bij elkaar. Dick en Babbel hebben de zaak verhuisd op een dag dat ze niet thuis was en dat deden ze zeer waarschijnlijk om haar te ontzien, maar je kon haar niet tegen de pijn beschermen. Logisch. Het overviel haar enorm. Mijn moeder: Toen ik thuis kwam was alles weg en kwam ik in een koud en leeg huis. De kachel was weg, de Scheerwinkel leeg, hier en daar lag er een kaart op de grond: ik huilde ervan. Dit is het ergste wat ik nou beleef, dit went nooit! En zo komt Jan Zonneveld binnen. Hij wou geknipt worden en zag dat ik jankte. Ik zei: "Jan, dit went nooit!Maar goed. Ik maakte eerst de kachel aan in huis, gooide de lopers uit de winkel en veegde alles aan. 'En zo was ze. Met een aanpakken. Het leven gaat door. Natuurlijk heeft ze er veel verdriet van gehad, maar er was ook trots. Trots op de prachtige zaak van haar zoon. Dat gold voor ons broers en zusters idem dito. Afb. 24 Vuurwerk advertentie in het Contact met de Egmonden van 27 de cember 1974 Kardinaal Willebrands Zoals ik al zei was er aan de sfeer in de zaak niets veranderd. Voor de nieuw tjes uit het dorp moest je nog steeds bij de kapper zijn. Bij Dick van Huug. Dick heeft daar nog eens een leuke anekdote over opgeschreven. Dick: Kardinaal Willebrands kwam wel eens bij me te knippen. Toen hij na melijk wat ouder werd, kwam hij vaak een poos bij het Liobaklooster. Daar had hij een appartementje om tot rust te komen. Zo zat hij een keer op de stoel, toen er iemand binnenkwam en zei: "Jongejonge, dat is toch ook wat niet, met de paus!" "Met de paus? Hoezo?" "Die is iniene dood neergeval Geestgronden, 23 (2016), nr. 1 43 In vele variëteiten I van rotje tot rotklap. Wij wensen allen een voorspoedig 1975. Kerklaan 5, Egmond-Binnen Telefoon 1741

Geestgronden - Egmonden | 2016 | | pagina 45