bijbehorende artikelen. Maar daar bleef het niet bij. Ze verkochten nu ook kran ten, kaarten, boekjes, wat al niet. En wat een prachtige grote etalage. Achter de winkel bevond zich de kapsalon, gescheiden van de winkel door een wand waarvan de deur meestal wel open stond. Hier werden nog steeds de nieuwtjes uitgewisseld, gediscussieerd, politiek besproken, lol gemaakt en was het voor de mannen gezellig vertoeven. Dit alles welwillend gevoed én uitgedaagd door onze Dick. Want dat kón hij! Af en toe een beetje olie op 't vuur gooien en zo een discussie uitlokken, daar was hij goed in. Hij vond altijd een ingang om de gesprekken gaande en geanimeerd te houden. Het is een bloeiende zaak gewor den, dat bewijst de verbouwing wel in 1974, toen er 9 meter bijkwam. Afb. 23 Laatste zaterdag in de Peperstraat met Dick en Tini. Foto familie Zentveld Alleen maakten wij er geen deel meer van uit. Het was nu niet meer 'onze Scheerwinkel', maar de kapperszaak van Dick en de winkel van Babbel. Dat was even wennen, met name voor mijn moeder. Heel begrijpelijk natuurlijk. De Scheerwinkel aan de Peperstraat was haar leven. Daar runde ze samen met mijn vader de zaak en stichtten hun gezin. Dat hebben ze beiden met heel veel liefde gedaan. Toen mijn vader er niet meer was bleef ze doen wat ze altijd deed. Nu met Dick en ze vond het heerlijk. Ze hield van reuring en maakte graag een praatje en een lolletje. En opeens was het stil. Ze had zo 42 Geestgronden, 23 (2016), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2016 | | pagina 44