anders en de rechter had ook zijn twijfels. Al weer een reden om wakker van te liggen. Want volgens onze zegsman zijn er genoeg verhalen dat jachtop zieners hun hond zó vals maakten, dat ze een stroper zowat doordemidden' konden bijten. Hij noemt er één wiens hond zo fel was, dat die over de schut ting sprong om een stroper bij zijn eigen huis nog aan te vallen. Messie Nog iets om over te piekeren was wat voor soort mes Krijn in zijn zak had. De krant mocht de zaken graag wat aandikken en sprak van een ongebruikt dolk mes. Een van de broers meent dat het een strippermessie' moet zijn geweest. Iedere Derper had zo 'n messie in z 'n zak. Je kon het overal voor gebruiken: bij het stropen, als je een konijn vilde of vis ging schoonmaken of bij het jutten om een touw door te snijden. Je kon ze kopen bij 'de Storesin IJmuiden. Zelf kreeg ik er een als jochie en die had ik ook altijd bij me. Maar het is geen mes om mee te vechten, want er zit een erg sterke veer in. Het ging niet makkelijk open.n Datmessievan Krijn kon nooit een bedreiging zijn geweest, hooguit de rotan stok. Maar dat die jongens van de Kneet konden lopen 'as de doïveV speelde wél een rol in het drama. Ze hadden de kottebaiersvaak tot het ui terste getergd en liegen konden ze ook. Lena Dekker geeft dat toe. "Laten we maar zeggen: het Is zoals het Is." Het blijkt ook uit krantenberichten van april 1932. De 24-jarige Krijn D. staat voor de rechter omdat hij bij het 'lichtbak ken' in duin is gesnapt én hij had gezegd dat hij Willem Prins heette. Hij bleef ontkennen en de krant citeert Krijn: "oewel nêen, niks vanan, ik was op zee." Hij kreeg drie weken hechtenis opgelegd en ging in hoger beroep. Het jachthuis Waar werd de dode Krijn heengebracht? In het vorige artikel stond dat het slachtof fer volgens de pers op Rinnegom was binnengebracht in het jachthuis van Van der Vliet uit Bloemendaal, eigenaar van het duingebied. Er was nog een dwaalspoor. Op de beeldbank van Historisch Egmond stond een prachtige foto van Herenweg 114 te Rinnegom met de vermelding: het jachthuis in de winterQua architec tuur leek het wel op het jachthuis aan de Randweg/Duinweg bij Egmond-Binnen van vóór de verbouwing (Geestgronden Augustus 2010). Het leek betrouwbare informatie, want er hadden ooit jachtopzieners op Rinnegom gewoond, maar ach teraf kan ik mezelf voor de kop slaan. Daar op Rinnegom was helemaal geen jachthuis. Na een belronde langs de familie Valkering bleek, dat Krijn Dekker werd binnengebracht in een huis aan de duinvoet, Weg naar de Bleek 5, ofwel het markante rode huis Koningshof, in de volksmond 'het spookhuis'. De Valkeringen wisten van hun (overleden) ouders nog wel iets van het drama. Geestgronden, 23 (2016), nr. 1 23

Geestgronden - Egmonden | 2016 | | pagina 25