met name genoemd wil worden, vertelde dat hij het verhaal wel drie keer had gelezen en dat hij er niet van kon 'sleepen'. Hij belde zijn broer op en die had er óók van wakker gelegen. Zó waren ze bezig met die arme sodemieters die in de crisisjaren het nachtelijk duin opzochten om hun familie te eten te geven. Dat zo'n jachtopziener dan op pad was met een geladen wapen op zak en dat die jongen was doodgeschoten om een paar konijnen; ze konden het niet verkroppen. Anderen zetten vraagtekens bij het wapen. Maar het was een feit: als onbezoldigd veldwachter hadden jachtopzieners behalve een jachtge weer ook een kleine dienstrevolver. Afb. 13 De begrafenis van Krijn Dekker in het tijdschrift 'De Stad Amsterdam' van 2 december 1932. Collectie Louis van der Zeijden Valse hond Beide Derper broers hadden in bed liggen malen over details van het verhaal. Over het feit, dat Kees Dekker, de broer van Krijn, bij de rechtbank had ver teld datje als stroper een mes nodig had om je te verweren tegen de hond van de jachtopziener en dat hij zijn littekens van hondenbeten wel wilde tonen. De hond van Joop van den Berg zou nog liever in een koekje bijten en was volgens Van den Berg ook niet op Krijn afgestuurd. Hij had de hond alleen maar mee om hem te trekken. Maar de broer van het slachtoffer beweerde 22 Geestgronden, 23 (2016), nr. 1 Te Egmond aan Zee werd ottüut groot deelneming liet stoffelijk Overschot van Kr.Dckker bee ra ven. die bij het slronpen In de ddinen doer een jachtopziener was aangeschoten en aan de gevolgen overleed.

Geestgronden - Egmonden | 2016 | | pagina 24