Het gaat over Huug Zentveld, Trien Schuit en hun negen kinderen, een bekend middenstandsgezin in Egmond-Binnen. Om de namen te kunnen plaatsen, zal ik ze voorstellen aan de hand van een foto uit 1951-1952. Van links naar rechts staand: Dick, Annie, Huug, Riet en André en zittend: Afie, Nico, ik - Tini - op schoot bij mijn vader, mijn moeder en Han. Van het oudst af is het rijtje: André, Dick, Han, Afie, Riet, Huug, Annie, Nico, Tini. Onder ons was het altijd een sport om dat zo snel mogelijk achter elkaar op te noemen. Zoals broer Huug verderop aangeeft loopt de Scheerwinkel als een rode draad door ons leven. Eenieder van ons heeft er zijn/haar herinneringen aan. De één wat meer dan de ander en vooral degene die het vak in gingen hebben natuurlijk de meeste herinneringen. Ik heb dit verhaal dan ook alleen kunnen maken met him bijdragen, want als jongste van het hele stel weet ik natuurlijk het minst. De bijdrage van mijn moeder is zeker ook van groot belang. Gelukkig heeft ze op haar oude dag haar levensverhaal nog opgeschreven en daar zijn wij kinderen haar erg dankbaar voor. We wisten al veel, want mijn moeder was iemand die graag verhalen vertelde over vroeger en wij hingen aan haar lippen, want ze kon zo boeiend vertellen. Door haar heb ik geleerd hoe belangrijk het is om verhalen te vertellen, want daardoor heb ik al mijn opa's en oma's leren kennen, terwijl ik er in werkelijkheid maar één - opoe Zentveld - heb gekend. Nou ja, gekend... ik was nog maar een kleuter toen ze overleed. De citaten van mijn moeder komen uit onze Familiekrant, waarin haar levensverhaal is opgetekend. In deze krant worden alle wetenswaardigheden van de familie uitgewisseld. Tot nu toe is het levensverhaal van mijn moeder de grote leidraad en daardoor gestimuleerd staan er veel herinneringen in van andere gezinsleden. Prachtige herinneringen, pijnlijke herinneringen en vooral liefdevol. Van jong tot oud genieten we daar optimaal van. Veel van de citaten van Afie komen daar ook uit. Ik moet zeggen dat ik het heerlijk vond om hiermee bezig te zijn. De gesprekken die we er met elkaar over hadden, de herinneringen die naar boven kwamen, die ons nog altijd een heel warm gevoel geven, ondanks de pijnlijke en verdrietige periodes daarin. Ik heb ervan genoten. Ik hoop dat ik er iets van meegeef in deze bijdrage aan Geestgronden. Drie generaties Zentveld in de Peperstraat Kapper Zentveld heeft decennialang een belangrijk deel uitgemaakt van de leefgemeenschap Egmond-Binnen. Het bevond zich de langste tijd min of 120 Geestgronden, 22 (2015), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2015 | | pagina 6