KORT NIEUWS Donateursactie Het zal u waarschijnlijk niet ontgaan zijn dat we vorige maand een grote donateursactie hebben gehouden. Met de vraag Wordt u onze 1000s'" donateur?'' hebben we huis-aan-huis actie-enveloppen verspreid, met hierin een mooie ansichtkaart en een aanmeldingsformulier. Op het moment van schrijven heeft deze actie maar liefst 60 nieuwe donateurs opgeleverd en daar zijn we enorm blij mee. We zitten echter nog niet aan de 1000 donateurs, dus we zullen dan ook hoogstwaarschijnlijk vaker soortgelijke acties gaan houden. Wilt u iemand een jaar lang Geestgronden cadeau doen? Maak dan iemand anders donateur. Kijk voor meer informatie op www.historischegmond. nl/1000 Begraafplaats Egmond aan Zee Begin november overhandigden wij een gedrukt exemplaar van de inventarisatie van de begraafplaats in Egmond aan Zee aan Wethouder Peter van Huissteden. De gemeente had ons gevraagd duidelijk aan te geven welke grafstenen wij waardevol achten en te motiveren waarom wij dit vinden. De inventarisatie, op twee zaterdagen uitgevoerd door Anita van Breugel en een groot aantal zeer enthousiaste vrijwilligers, bevat naast een inleiding en motivatie ook een plattegrond waarop in kleur de waarde van iedere geïnventariseerde grafsteen staat aangegeven. De wethouder zegde toe zowel het boek als de stichting zeker een rol te laten spelen in het nieuwe begraafplaatsbeleid, dat in de loop van komend jaar door de gemeente zal worden bepaald. In welke vorm de bescherming van de cultuurhistorisch waardevolle grafstenen gestalte zal krijgen, zal dan blijken. Voor meer informatie kunt u kijken op www.historischegmond.nl/inventarisatie Jaar van de Kust Op 27 november 1741 werd onze kust geteisterd door een zeer zware storm en hoog water. Langs de hele kuststrook werden grote stukken duin weggeslagen, met als dieptepunt het deels ineenstorten van de Agneskerk. De kerk, die toen al aan de rand van het strand stond, en de huizen er omheen zullen volgend jaar centraal staan in een themajaar 'Het Jaar van de Kust', een samenwerkingsverband tussen gemeente Bergen en diverse organisaties in onze gemeente. In 2016 zijn alle grote kustprojecten gereed (Boulevard Bergen aan Zee, Lagune Camperduin, de Werf Egmond aan Zee) en kunnen we het feit vieren, dat 275 jaar na de verwoesting van de Agneskerk, de gehele 162 Geestgronden, 22 (2015), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2015 | | pagina 48